Krievijas miljardieris Romāns Abramovičs ir gatavs vērsties tiesā pret Īriju, ja tas valdība īstenos banku sistēmas glābšanas plānu uz investoru rēķina.

Pēc investoru kompānijas Millhouse LLC pārstāvja vārdiem, R.Abramovičs jūtas piekrāpts, raksta gzt.ru.

Kā ziņo laikraksts The Daily Telegraph, Millhouse LLC izplatījis brīdinājumu, kurā teikts, ka Īrijas varas iestādes saskarsies ar nopietnām reputācijas problēmām, ja pieņems likumprojektu par valsts banku sistēmas glābšanu. No paziņojuma izriet, ka Millhouse ir norūpējies par Īrijas banku obligāciju vērtības krišanos un īpaši sapīcis par likumprojektu, kas prasa investoriem, kuri ieguldījuši bankās, apmaksāt daļu no to parādiem.

Aso R.Abramoviča reakciju izsauca projekts par banku glābšanu no recesijas, kuru piedāvājusi Īrijas finanšu ministrs Braians Lenihans. Īrijas varas iestādes nespējot novērst divu lielāko valsts finanšu iestāžu bankrotu, proti, INBS un Anglo Irish Bank. Tam nepieciešami 50 miljrd. eiro. Ja šī summa tiks samaksāta no valsts budžeta, tad tā deficīts noslīdēs līdz 32% no IKP.

Pagājušā gada augustā Millhouse iegādājās nezināmu daļu INBS obligāciju, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 126 milj. mārciņu. Valdības garantijas uz šīm obligācijām beidzās 1.oktobrī.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra