Palielinājies to komersantu skaits, kuru uzņēmumu stāvoklis gada laikā ir uzlabojies, savukārt samazinājies to, kuru uzņēmumu finansiālā situācija ir pasliktinājusies.

Par to liecina SEB Biznesa vides apskata dati. Septembrī ceturtā daļa komersantu sava uzņēmuma stāvokli vērtēja kā labāku salīdzinājumā ar pagājušā gada rudeni, 36% pauda uzskatu, ka stāvoklis ir saglabājies līdzīgs, savukārt 38% norādīja, ka situācija uzņēmumā ir pasliktinājusies. Analoģiska vērtējuma uzlabošanās redzama arī komersantu atbildēs par uzņēmējdarbības vidi valstī – 23% gada laikā saskatījuši pozitīvas pārmaiņas, 45% uzskata, ka stāvoklis pasliktinājies, savukārt 31% nesaskata būtiskas izmaiņas pozitīvā vai negatīvā virzienā. 

Uzņēmumu biznesa apjomi lēnām sāk atgriezties iepriekšējos līmeņos. 2010. gada septembrī 23% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu uzrādījuši apgrozījuma palielinājumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu. Vislabāk ar apgrozījuma kāpināšanu šogad sekmējies komersantiem Kurzemē un Vidzemē (29% uzņēmumu strādā ar lielāku apgrozījumu nekā pērnā gada septembrī), kā arī Rīgas reģionā. Savukārt Zemgalē un Latgalē uzņēmumu apgrozījums pieaudzis būtiski mazākam uzņēmumu skaitam – attiecīgi 13% un 10%.

Neskatoties uz apgrozījuma palielināšanos, uzņēmumu finansiālās situācijas pašvērtējuma ziņā komersantu viedoklis nav mainījies salīdzinājumā ar šī gada sākumu. Joprojām tikai 16% mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju sava uzņēmuma stāvokli vērtē kā labu, lielākā daļa (59%) to  novērtē kā viduvēju, savukārt 22% kā sliktu. Svarīgākie jautājumi uzņēmumu dienaskārtībā ir nodokļu samaksa un jaunu noieta tirgu meklēšana.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra