Banka Citadele vairs neizsniedz jaunas VISA kartes, jo nolēmusi turpmāk sadarboties tikai ar divām starptautiskām maksājumu karšu kompānijām – American Express un MasterCard.

Bankas Citadele Produktu attīstības un pārdošanas daļas vadītājs Didzis Zālītis Db.lv skaidroja, kaLatvijas tirgū ir pārstāvētas trīs starptautiskās maksājumu karšu kompānijas – American Express, MasterCard un VISA, un lielākoties bankas izvēlas sadarboties ar vienu vai divām maksājumu karšu kompānijām. Citadele par saviem partneriem izvēlējās American Express un MasterCard, jo šo kompāniju piedāvātās iespējas pilnībā atbilst bankas klientu vēlmēm un pieprasījumam, norēķinoties gan Latvijā, gan citur pasaulē. Tādēļ tiem klientiem, kam beidzies VISA kartes derīguma termiņš, Citadele piedāvā pāriet uz MasterCard vai American Express maksājumu kartēm
 
Pēc bankas norādītā, tā pakāpeniski samazina visu VISA maksājumu karšu īpatsvaru bankas izsniegto maksājumu karšu portfelī. Tiesa, pašlaik banka VISA maksājumu kartes izsniedz ierobežotā apjomā gadījumos, kad citas alternatīvas klienta nav piemērotas vēlmēm.
 
Latvijā vismaz pagaidām līdz šim populārākās bijušas VISA maksājumu kartes, kuras pamatā piedāvā lielās bankas. Pamazām savu tirgus daļu ieņem arī MasterCard, kuras kartes savukārt aktīvāk piedāvā mazās nišas bankas.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra