Jau vairākas bankas paziņojušas par paaugstinātiem procentiem depozītiem par godu pavasarim un Lieldienām.

Salīdzinot gada likmes latos, eiro un ASV dolāros, banku piedāvājumi ievērojami atšķiras. Tā, piemēram, Latvijas Krājbanka līdz 12.maijam piedāvā noguldīt uz gadu latus ar likmi 6,01% (6,06%, ja noguldījums veikts, izmantojot internetu), dolārus ar 4,01% likmi, bet eiro – ar 4,51% likmi.

 

Savukārt Swedbank Lieldienu noguldījumiem līdz 25. aprīlim piedāvā citu pieeju likmju noteikšanai – likmes lielums atkarīgs no tā: esi vai neesi Swedbank klients. Proti, banka piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus tiem klientiem, kuri saņem algu, stipendiju vai pensiju Swedbank kontā, pagarina jau esošo depozīta termiņu (slēdzot jaunu līgumu uz trīs mēnešiem vai ilgāk), palielina esošā depozīta summu (par vismaz 500 latiem vai 700 eiro/ ASV dolāriem), vai arī papildus esošajam depozīta līgumam noslēdz jaunu.

 

Piemēram, ja saņem algu Swedbank kontā, tad par 100 Ls noguldījumu uz gadu banka piedāvā 4,9%. Savukārt, ja bankas klients vēlas izmantot piedāvājumu, ja tam jau ir depozīts, tad, noguldot naudu filiālē, likme tiek piedāvāta 5,3% apjomā (4,9%, ja internetbankā), Swedbank interneta mājas lapā pārliecinājās Db.lv. Ja neesi bankas klients, tad noguldot naudu, apmeklējot filiāli, latu depozītiem likme būs 4,7%.

 

DnB NORD Banka līdz 2010. gada 30. aprīlim piedāvā privātpersonām un uzņēmumiem noguldīt brīvos naudas līdzekļus Pavasara depozītā. Latu noguldījumiem uz gadu likme augstākā likme tiek piedāvāta 2,9%. Pie nedaudz augstākām likmēm var tikt, ja noguldījums ir uz ilgāku laika periodu.

 

Salīdzinājumam – piemēram, Parex bankā, kurai nav atsevišķs pavasara piedāvājums, jau ilgu laiku ir vairāki speciālie piedāvājumu, kuru ietvaros, piem., likmes latu noguldījumiem uz gadu ir virs 8%.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra