Starptautiskajai investoru grupai VMHY GROUP Lielbritānijas baņķiera un finansista Pītera Hambro (Peter Hambro) vadībā, kas iesniegusi piedāvājumu iegādāties daļu Parex bankas, nav absolūti nekādas saistības ar Parex bankas bijušajiem īpašniekiem – Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki.

 

VMHY GROUP pārstāvis, kas paziņoja par grupas interesēm, ir Latvijā zināmais sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis, kurš pats joprojām ir ne tikai viens no Parex bankas mazākuma akcionāriem, bet savulaik sniedza Parex bankai sabiedrisko attiecību pakalpojumus.

 

Jautāts, vai viņa klātbūtne liecina par britu investoru saistību ar bijušajiem bankas akcionāriem, F. Rajevskis to pilnībā noliedza. «Absolūti nav saistīti,» tā viņš.

 

F. Rajevskis skaidroja, ka britu investori viņu kā pārstāvi izvēlējās pieredzes un profesionalitātes dēļ. «Mums pieder lielākā aģentūra valstī, kas atrodas starptautiskā tīklā, mums ir 15 gadu pieredze PR jomā. Otrs, šobrīd neesmu saistīts ne ar vienu banku,» tā F. Rajevskis.

 

Jāatgādina, ka pēdējā laikā V. Kargins un V. Krasovickis vairākkārt ir apgalvojuši, ka būtu gatavi atgriezties bankā, lai atjaunotu normālu tās darbību un atmaksātu valstij tās ieguldītos līdzekļus.

 

Db.lv jau vēstīja, ka VMHY GROUP, kurai ir pieredze banku biznesā Krievijā, piedāvājums Privatizācijas aģentūrai izteikts attiecībā uz Parex bankas privātā kapitāla pārvaldīšanas biznesu, kā arī iekļauj piedāvājumu iegādāties Parex bankas kredītus, kas ir izsniegti NVS valstīs. Piedāvājums paredz pārņemt Parex bankas Baltijas un NVS valstu privātā kapitāla pārvaldīšanas direkcijas klientus un to noguldījumus, kā arī meitas kompāniju Parex Asset Management un Šveices AP Anlage un  Privatbank.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra