Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un AS SEB banka ir noslēgušas administratīvo līgumu, ar kuru FKTK un AS SEB banka vienojas par rīcības plānu, kādā banka nodrošinās internetbankas maksājumu ar kodu kartēm limitu atbilstību jaunajām normatīvo aktu prasībām par stingro autentifikāciju, informē FKTK.

FKTK ir izteikusi AS SEB banka brīdinājumu, jo banka nav pilnībā ievērojusi Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku informācijas sistēmu drošības normatīvo noteikumu prasības, noteiktajā termiņā, ar š.g. 1. aprīli, nenodrošinot noteiktos limitus vienkāršotajam internetbankas autorizācijas rīkam – kodu kartei.

AS SEB banka gada sākumā veica pāreju uz jaunu IT un klientu apkalpošanas pamatsistēmu, kas prasīja visu resursu iesaisti un klientu komunikāciju, tāpēc Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku informācijas sistēmu drošības normatīvo noteikumu prasību ieviešana netika laicīgi nodrošināta.

Bankas pieļautais pārkāpums FKTK ieskatā nav augsta riska, un banka veica darbības, lai saīsinātu neatbilstības periodu.

Vienlaikus FKTK un AS SEB banka ir noslēgušas izlīgumu par administratīvās lietas izbeigšanu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra