Ja Parex bankas bijušie īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis ierastos Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, vēloties iegūt būtisku līdzdalību bankā, viņi nesaņemtu komisijas atļauju reputācijas dēļ.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) beidzot atzinusi, ka pirms Parex bankas pārņemšanas tās bijušie īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis «cēluši naudu ārā» no bankas. Tā diskusiju raidījumā Kas notiek Latvijā? norādīja FKTK padomes loceklis Jānis Placis, piebilstot, ka par veco akcionāru rīcību pirms bankas pārņemšanas arī ir nosūtīti materiāli kompetentām iestādēm.

Arī Privatizācijas aģentūras pārstāvis Juris Jēkabsons, kas gatavs tuvākajā laikā kļūt par Parex padomes locekli, piekrita, ka «tas ir viss vecais mantojums, kas tiek vilkts līdzi, ar ko tagad valsts cīnās». «Šo divu kungu vadībā banka ir novesta tik tālu, cik ir novesta,» teica viņš.

«Hipotētiski, ja atnāk vecie akcionāri, viņi nekad FKTK nesaņemtu atļauju būtiskai līdzdalībai kaut vai reputācijas dēļ, bez tam es dikti apšaubu, vai viņi varētu pierādīt sava kapitāla izcelsmi, ja viņiem tāds atrastos,» teica J. Placis.

Db.lv jau vēstīja, ka bijušais Parex līdzīpašnieks Viktors Krasovickis nesen uzsvēra – ja viņš un Valērijs Kargins piedalītos bankas pārvaldē, būtu iespējams viena līdz divu gadu laikā valstij atdot visu ieguldīto naudu un vēl nopelnīt.

«Mums ir skaidrs, kā to izdarīt, mēs šo banku ļoti labi pazīstam. Tur ir jāpieņem biznesa lēmumi. Tagad tur ir izveidotas dažādas komisijas, pilns ar valsts uzraugiem, tiek algota vesela kaudze ar dažādiem konsultantiem. Tur ir pilns ar cilvēkiem, kas ir ieņēmuši šīs vietas, lai grūtos laikos nezaudētu savu dzīves līmeni,» teica V. Krasovickis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra