Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisija (FKTK) vērusies Valsts policijas Ekonomikas policijas pārvaldē ar iesniegumu izvērtēt, vai datu noplūdē par kādas bankas klientu darījumiem ir konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

To DB apliecināja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece, kura uzsvēra, ka arī FKTK turpinās sākto pārbaudi bankā par informācijas sistēmas drošības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

 

Db.lv jau rakstīja, ka FKTK sāka pārbaudi par iespējamo datu noplūdi no kādas Latvijas komercbankas. Pārbaude sākta pēc LNT iesnieguma un tam pievienotajām bankas klientu kontu izrakstu kopijām, kas nonākušas trešo personu rīcībā.

 

Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu personas, kas izpaudušas ziņas par kredītiestādes klientu kontiem, ir saucamas pie kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā. «Gadījumā, ja mēs konstatēsim, ka kredītiestāde neievēro likumu un citu normatīvo aktu prasības, būsim tiesīgi īstenot vienu vai vairākas likumā minētās darbības, piemēram, piemērot naudas sodu,» iepriekš norādīja A. Dravniece.

 

Bankas nosaukums šobrīd netiek atklāts.

 

LNT raidījumam Top 10 kļuva zināms, ka komercbanka par šo gadījumu, visticamāk, ir informēta jau marta vidū, taču faktu cenšas noklusēt, jo nevarot saprast, kādi tieši dati iegūti un kādā veidā. Sazinoties ar bankas pārstāvjiem, neesot radies iespaids, ka viņus šis fakts uztrauktu. Uz jautājumu, vai bankas vadība ir informēta par datu noplūdi, atbilde bijusi īsa un lakoniska: mums viss ir kārtībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra