Grib iesaldēt Citadele bankas kontus

Bankas
2010. gada 8. jūlijs 07:47

Parex akcionāri Šveicē un ASV – East Capital Asset Management Aktiebolag un Firebird Funds – jau pieņēmuši darbā juristus, lai izvērtētu iespējas vērsties tiesā un iesaldēt jaunās Citadele bankas kontus, liecina laikraksta Telegraf rīcībā nonākusī informācija.

Tiesa gan, ka Citadele banka tiesā varētu nonākt tikai pēc šā gada 1. augusta, kad Parex pavisam tiks sadalīta divās bankās.

Firebird Funds izpilddirektors Hārvijs Savikins skaidro, ka kopš laika, kad Parex nonākusi valsts rokās, bankas mazajiem akcionāriem radīti zaudējumi, ko veicinājusi bankas jaunās vadības un kontrolpaketes īpašnieka rīcība.

Viņš arī skaidro, ka notikumi, kas saistās ar bankas pārņemšanu turēti slepenībā no mazajiem akcionāriem. «Tāda rīcība Parex bankas lietā nesusi nopietnus zaudējumus Latvijas, kā valsts, draudzīgajām attiecībām ar investoriem,» tā H. Savikins.

Otrs uzņēmums, kas izskata iespējas iesūdzēt jaunizveidoto Citadele banka, pagaidām ar savu komentāru nedalās, taču šo informāciju nenoraida.

Par Parex mazo akcionāru ārvalstīs nodomiem lietas kursā ir arī kāds cits bankas mazais akcionārs – Filips Rajevskis. Viņš atbalsta abu ārvalstu fondu ieceri un arī ir gatavs cīnīties par savām investīcijām Parex bankā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra