Vakardienas problēmas ar pirkumu veikšanu pie Latvijas tirgotājiem un skaidras naudas izņemšanu bankomātos bija saistītas ar programmatūras kļūdu, kas jau pilnībā novērsta.

Jau vēstīts, ka trešdien laika posmā no 16:24 līdz 17:42 daļēji bija traucētas First Data Latvija sistēmas un tā rezultātā bija problēmas ar pirkumu veikšanu pie Latvijas tirgotājiem un skaidras naudas izņemšanu bankomātos. Problēmas skāra vairākas bankas.

 

First Data Baltija izpilddirektore Zanda Brīvule Jansone Db.lv pavēstīja, ka lai arī programmatūras kļūda ir novērsta, kopā ar saviem sadarbības partneriem First Data strādā pie situācijas un procesu tālākas analīzes, lai šāda situācijas, kad ražošanā nonāk programmatūra ar tik nopietnu kļūdu, vairs netiktu pieļauta.

 

Pēc detalizētas situācijas analīzes vakar vakarā tika konstatēts, ka traucējumi pārsvarā skāra maksājumus ar kartēm pie tirgotājiem. Savukārt SEB bankas, Sampo/Nordea un Rietumu bankas bankomātos, kurus apkalpo First Data traucējumi bija minimāli, katrs bankomāts šajā laika posmā nestrādāja ne ilgāk kā 10 minūtes. Parasti šajā laika posmā notiek 50 tūkstoši pirkumi un skaidras naudas izņemšanas darījumi ar maksājumu kartēm.

 

Vakar First Data sistēmas traucējumu dēļ notika tikai 30 tūkstoši darījumi šajā laika posmā. First Data atvainojas visiem 20 tūkstošiem klientu, kuri vakar nevarēja norēķināties ar kartēm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra