Kirgizstānas opozīcija ceturtdien savā kontrolē pārņēmusi Manas Bank, kas pieder Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam, un tā kļuvusi par marodieru upuri.

Kā raksta laikraksts Biznes & Baltija, pagaidu valdība uzskata, ka no bankas varēja aizplūst ar Kirgizstānas prezidentu Kurmanbeku Bakijevu saistīti naudas līdzekļi.

2007. gadā V.Belokoņs iegādājās uz bankrota robežas esošo banku Insan un uz tās bāzes izveidoja jaunu kredītiestādi Manas Bank. Šis uzņēmums kļuva par pirmo kirgīzu banku ar Eiropas kapitālu. V.Belokoņš dzēsa bankas parādus un jaunā uzņēmuma pamatkapitālā ieguldīja aptuveni 3,5 milj. Ls. Caur šo kompāniju uzņēmējs vēlējās ieiet Ķīnas tirgū.

Ceturtdienas rītā Kirgīzijas nacionālā banka ieviesa pagaidu vadību uz laiku līdz sešiem mēnešiem piecās vietējās bankās, tai skaitā Manas Bank, iesaldējot šo uzņēmumu vadības pilnvaras. Pagaidu finanšu ministrs Temirs Sarijevs pamatojis šo lēmumu ar nepieciešamību pārtraukt naudas pārskaitījumus no gāzto amatpersonu kontiem.

Manas Bank valdes priekšsēdētājs Jevgēnijs Verbickis, kurš ir Latvijas pilsonis uzskata, ka šī situācija ir ļoti savāda, jo viņa vadītās bankas kapitāls ir Eiropas izcelsmes, turklāt starp Latviju un Kirgizstānu noslēgts investīciju aizsardzības līgums. Saistībā ar šiem notikumiem Latvijas Ārlietu ministrija jau gatavojot notu, sacīja J.Verbickis.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra