Par līzinga kompānijas pārdošanu Baltkrievijā Parex banka saņēmusi 100 ASV dolāru.

Par to liecina Baltic Screen rīcībā nonākušie dokumenti, savukārt otrs maksājums tiks saņemts tikai pēc nepilniem diviem gadiem, turklāt tā summa vēl nav zināma.

Laikraksts Neatkarīgā vēsta, ka lēmums par to  pieņemts Baltkrievijas ārvalstu SIA Pareks lizing dalībnieku pilnsapulcē, kurā piedalījās Pareks lizing īpašnieku – a/s Parex banka un SIA Parex Express Kredīts – vadītāji Nils Melngailis un Andris Miķelsons. Saskaņā ar šiem dokumentiem vienbalsīgi nolemts Baltkrievijas līzinga kompāniju pārdot Rietumu bankai un ar to saistītajai SIA RB Investments, Parex bankai kā pirmo iemaksu pašlaik saņemot tikai 100 ASV dolārus.

«Maksājumi tiek veikti atbilstoši noslēgtajiem līgumiem,» – tas ir vienīgais, ko par šo faktu pašlaik ir gatava pavēstīt Parex banka. Otrs maksājums saskaņā ar līgumu tiks saņemts tikai līdz 2012. gada 10. februārim, izmantojot pietiekami sarežģītu formulu. Maksājuma summa tiks aprēķināta, no visiem uzņēmuma ienākumiem 2011. gada 31. decembrī, kas diskontēti uz 16 procentiem gadā, atskaitot visus uzņēmuma izdevumus (tāpat ar 16% diskontu gadā) un arī visus maksājumus saskaņā ar uzņēmuma kredītlīgumiem par labu Parex bankai un pircējam – Rietumu bankai.

Vairāki finanšu eksperti, iepazīstoties ar šīs formulas precīzo izklāstu līguma kopijās, bet netiekot informēti, par kādiem tieši uzņēmumiem ir runa, Baltic Screen izteica bažas, ka šī formula ir izteikti neizdevīga pārdevējam, ja tas nevar pastāvīgi kontrolēt uzņēmumā notiekošo: ar dažādu legālu mehānismu palīdzību iespējams panākt, lai otrā maksājuma summa būtu ārkārtīgi neliela.

Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis laikrakstam  Telegraf jau izteicies, ka šis darījums ir izdevīgs Rietumu bankai, bet ne visai izdevīgs – Parex bankai.  Par darījuma caurspīdību bažas paudis arī Parex bankas bijušais līdzīpašnieks Viktors Krasovickis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra