Melngailis: Parex konti ir drošībā

Bankas
2010. gada 8. jūlijs 13:44

Visi Parex bankas klientu konti un noguldījumi ir drošībā, jo uzsākot Parex bankas restrukturizācijas procesu, tika rūpīgi izanalizēti iespējamie riski un ieguvumi.

Tā, reaģējot uz izskanējušo informāciju par atsevišķu Parex mazo akcionāru gatavošanos sūdzēt banku tiesā, norāda Parex bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis. «Banka neredz pamatu prasībām un spekulācijām par to iespējamo ietekmi uz bankas darbību, uz kurām norādījuši bankas mazākuma akcionāri,» tā viņš.

Db.lv jau ziņoja, ka Parex akcionāri Šveicē un ASV – East Capital Asset Management Aktiebolag un Firebird Funds – jau pieņēmuši darbā juristus, lai izvērtētu iespējas vērsties tiesā un iesaldēt jaunās Citadele bankas kontus

N. Melngailis skaidro, ka banka ar bijušajiem akcionāriem un mazākuma akcionāriem ir apspriedusi šos jautājumus un viņu izvirzītos priekšlikumus atzinusi par neatbilstošiem bankas un tās akcionāru interesēm.

«2008.gada nogalē Parex bankā bija nopietna likviditātes krīze, no kā cieta arī bankas mazākumakcionāri, pēc būtības zaudējot savu ieguldījuma vērtību. Bankas darbs tika stabilizēts ar valsts atbalstu, tāpēc jebkura atlīdzība šobrīd pēc bankas restrukturizācijas mazākumakcionāriem būtu izskatāma tikai pēc tam, kad valsts saņems savus noguldījumus un procentu maksājumus par tiem. Šis princips atbilst Eiropas Komisijas vadlīnijām par valsts atbalsta sniegšanu un banku restrukturizācijas procesam citur Eiropā. Piemēram, Nothern Rock restrukturizācija tika veikta identiskā veidā, kur tās veiksmi apliecina bankas darbs un klientu apmierinātība,» tā Melngailis.

Viņš arī uzsver, ka bankas darbs pie sadalīšanas notiek atbilstoši noteiktajiem termiņiem, un 1.augustā jaunā banka Citadele uzsāks darbu.

«Banka Citadele darbosies bez ierobežojumiem un tā koncentrēsies uz Baltijas reģiona klientu apkalpošanu. Uz banku Citadele neattieksies FKTK noteiktie ierobežojumi, un tā jau tuvākajā laikā uzsāks klientu kreditēšanu, lai veicinātu valsts ekonomikas atveseļošanos un izaugsmes atsākšanos,» norāda Parex bankas valdes priekšsēdētājs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra