Pagaidām vēl nenoskaidrota tehniska kļūme apturējusi aptuveni 60% no karšu maksājumu termināļiem Latvijā un paralizējusi arī vairākus bankomātus.

To Db.lv apliecināja maksājumu sistēmu un bankomātu tīkla apkalpojošās kompānijas First Data izpilddirektore Baltijas valstīs Zanda Brīvule-Jansone. Viņa uzsvēra, ka First Data speciālisti patlaban strādā, lai identificētu problēmu un to novērstu.

 

Pēc viņas teiktā, «visi strādās līdz pēdējai minūtei, lai atjaunotu sistēmas darbību».

 

First Data izpilddirektore atklāja, ka avārija skārusi visus SEB Bankas un Rietumu Bankas bankomātus Latvijā, kā arī Sampo un Nordea vienoto bankomātu tīklu Latvijā un Igaunijā.

 

Vairākos Rimi veikalos šopēcpusdien novērotas problēmas ar maksājumu karšu norēķiniem, taču problēmas apjomu un to, vai nedarbojas nekādu banku kartes, SIA RIMI Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa Db.lv pagaidām nevarēja pateikt.

 

Karšu maksājumu termināļi un bankomāti bija paralziēti laikā no
plkst. 16.24 līdz 17.42 un no visām transakcijām šajā laikā aptuveni 10 – 15% tomēr notika, informēja Z. Brīvule-Jansone. «Mēs pašlaik domājam, ka provizoriski nenotika aptuveni 10 tūkstoši darījumi. Precīzu skaitli zināmsi vēlāk,» tā viņa.
Šobrīd, pēc viņas teiktā, visas transakcijas tiek apkalpotas un bankomāti strādā, bet problēmas cēlonis joprojām vēl tiek pārbaudīts.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra