Apgalvojot, ka Baltijas valstu ekonomiskā atlabšana joprojām ir vāja un reģiona banku sektoram joprojām draud zināmi riski, starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors Service saglabā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bankām negatīvas izaugsmes perspektīvas, ziņo Bloomberg.

Patlaban izskatās, ka Igaunijas banku sistēma būs pirmā, kas piedzīvos izaugsmes novērtējuma palielināšanos no negatīva uz stabilu. Nākamā varētu būt Lietuva un tikai tad Latvija, norāda Moody’s, sakot, ka kopumā Baltijas valstu ekonomiskās situācija kļūst aizvien diferencētāka.

«Baltijas valstu ekonomiskās izaugsmes prognozes patlaban vēl nav tik spēcīgas, lai tiktu mainītas šo valstu banku sistēmas perspektīvas. Pastāv risks, ka Baltijas valstu ekonomikas saglabāsies vājas ilgāku laiku, radot spiedienu uz šo valstu banku sistēmām,» teikts Moody’s ziņojumā.

Moody’s norāda, ka ekonomiskā lejupslīde, iespējams, ir beigusies Igaunijā un Lietuvā, taču Latvijā ekonomiskās izaugsmes atsākšana netiek gaidīta ātrāk par 2010. gada vidu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra