Otrdien ministri iepazinās ar diviem Parex bankas restrukturizācijas modeļiem, bet nākamnedēļ šajā jautājumā varētu tikt pieņemts lēmums, pēc valdības sēdes sacīja premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Abi restrukturizācijas varianti paredz bankas sadalīšanu divos uzņēmumos, bet vienā variantā jaunā banka jāveido uz Parex labo aktīvu bāzes, otrajā – uz slikto aktīvu bāzes.

Konsultanti rekomendējot pirmo variantu, kas arī varētu radīt lielāku iespēju izdevīgāk banku pārdot. Turklāt labo aktīvu iznešana jaunā uzņēmumā precīzāk atbilst Eiropas Komisijas prasībām.

V.Dombrovskis norāda, ka arī potenciālie investori sagaida skaidrību par to, kāds restrukturizācijas modelis tiks izvēlēts. Nākamnedēļ valdība turpināšot skatīt Parex sadalīšanas jautājumu.

Aktīvu un saistību nodalīšana tiks uzsākta tikai pēc bankas restrukturizācijas modeļa saskaņošanas ar EK. Restrukturizācijas rezultātā nodalīs aktīvus, kuri nav saistīti ar bankas pamatbiznesu, lai tos apsaimniekotu un pārdotu atbilstoši apstiprinātajai aktīvu pārvaldīšanas stratēģijai. Pēc restrukturizācijas banka varēs atsākt kreditēšanu, jo Parex banka jau panākusi vienošanos par finansējuma avotu kredītiem mazajiem un vidējiem Baltijas uzņēmumiem, informē Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra