Saeimas Budžeta komisija noraidījusi opozīcijas partiju virzītos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas varētu kavēt Parex restrukturizācijas plāna izpildi un, iespējams, lobē bijušo šīs bankas akcionāru intereses.

Likumprojekts iekpriekšējā lasījumā apstiprināts par mata tiesu. Koalīcijas partijas pieļauj, ka grozījumi ir labvēlīgi bijušajiem Parex bankas akcionāriem, savukārt opozīcijas politiskie spēki atbalstu grozījumiem argumentē ar nodokļu maksātāju interešu aizstāvību.

Skatot likumprojektu galīgajā lasījumā, komisijas deputātu balsis sadalījās vienādi. Opozīcijas partijas pārstāvošie parlamentārieši balsoja «par», bet pārējo deputātu balsojums sadalījās «pret» un «atturas», tomēr arī atturoties balss tiek uzskatīta par noraidošu. Divas reizes balsu līdzsvaram esot vienādam, likumprojekts tika noraidīts.

Opozīcija gan var atkārtoti iesniegt Saeimā šo pašu likumprojektu.

Kā ziņots, iepriekš izskanējušas bažas par to, ka šie grozījumi kavēs Parex bankas restrukturizāciju. Tāpat neoficiāli zināms, ka grozījumu iniciatori ir bijušie Parex bankas akcionāri. Grozījumus Saeimā iesniedza Saskaņas centrs.

Tiesa, pirmdien bijušais Parex akcionārs Viktors Krasovickis šādus apgalvojumus noraidīja.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra