Nordea bankas Latvijas filiāle šogad pirmajā pusgadā kopumā cietusi 11,3 miljonu latu zaudējumus, kas ir teju piecas reizes lielāki nekā pērn šajā laikā.

Tomēr otrajā ceturksnī Nordea bankas operacionālie zaudējumi bija par 60% mazāki nekā pērn attiecīgajā laika periodā un banka lēš, ka jau šogad Nordea Latvijas filiāle varētu atsākt strādāt ar peļņu. Bankas izveidotie uzkrājumi nedrošiem kredītiem pirmajā pusgadā bija 21,2 miljoni latu, kas ir par 2,8% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

 

Nordea bankas tīrie procentu ienākumi 2010.gada 1.pusgadā bija 16,6 miljoni latu, kas ir par 20,3% lielāki nekā pērn, bet neto komisijas ienākumi šogad pieauguši par 2%, sasniedzot 5,1 miljonus latu. Bankas kopējie izdevumi šogad pirmajā pusgadā bija 10,1 miljons latu, uzrādot 8,8% pieaugumu, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu.

 

Nordea banka šogad no jauna korporatīviem klientiem izsniegusi kredītus 18 miljonu latu apjomā – par 38% vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos. Savukārt no jauna izsniegto mājokļu kredītu apjoms šogad bijis par 2% lielāks nekā pērn, sasniedzot 30 miljonus latu. Nordea bankas Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis minēja, ka bankas mērķis privātpersonu kreditēšanā paliek nemainīgs un tā gatava šogad izsniegt 100 miljonus latu mājokļu kredītos.

 

Viņš skaidroja, ka situācija Latvijas ekonomikā stabilizējas un tas redzams arī bankas rādītājos. «Kavēto kredītmaksājumu skaits samazinās un 2.ceturkšņa laikā salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni no jauna izveidoto uzkrājumu apjoms nedrošiem kredītiem ir samazinājies par 36% līdz 9,3 miljoniem latu, kas ir zemākais rādītājs kopš pagājušā gada sākuma. Lai arī esam cietuši zaudējumus, tomēr operacionālās peļņas rādītāji ir būtiski uzlabojušies,» tā bankas vadītājs.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra