Latvijas valdība apturējusi sarunas ar krievu-britu kompāniju VMHY Holdings, kura vēlējusies iegādāties daļu Parex bankas aktīvu, raksta Biznes&Baltija.

«Mums bija sarunas, tomēr vasaras sākumā Latvijas puse paziņoja, ka ieturēs pauzi, kamēr netiks pilnībā pabeigta Parex bankas restrukturizācija. Kopš tā brīža ar mums neviens nav kontaktējies,» laikrakstam atzinis VMHY Holdings meitaskompānijas PPFIN Holding Ltd vadītājs Andrejs Novikovs.

Maskavā un Londonā bāzētā kompānija šā gada martā bija vērsusies Privatizācijas aģentūrā, vēloties iegādāties daļu Parex bankas biznesa, konkrēti – kompāniju Parex Asset Management un šveices banku AP Anlage&Privatbank. Šie aktīvi restrukturizācijas rezultātā pārgājuši tā dēvētajai «labajai bankai» - Citadele banka.

«Šobrīd starptautiskais konsultants Nomura izstrādā Parex un Citadeles pārdošanas stratēģiju. Kamēr valdība to nebūs apstiprinājusi, nekādi lēmumi netiks pieņemti,» laikrakstam sarunu iepauzēšanu ar VMHY Holdings skaidrojis Privatizācijas aģentūras pārstāvis Guntis Kārkliņš.

Biznes&Baltija, atsaucoties uz Krievijas interneta avīzi Marker, vēsta, ka krievijas investori jau atteikušies no Parex aktīvu iegādes, jo ieilgušas sarunas ar Parex un Citadeles akcionāriem – Latvijas valdību un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku.

VMHY Holdings pieder krievijas pilsoņiem Kirilam Jakobovskim, Andrejam Vdovinam, Pāvelam Maslovskim, kā arī anglim Pīteram Hambro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra