Palielina Parex bankas pamatkapitālu

Bankas
2010. gada 23. februāris 15:39

Izmantojot naudu, ko valsts jau noguldījusi Parex bankā, par 31,5 milj. Ls tiks palielināts šīs kredītiestādes pamatkapitāls.

Par to Ministru kabinets grasījās lemt jau pirms nedēļas, tomēr tas netika darīts, jo valdība vēlējās precizēt vairākas tehniskas lietas, informēja premjerministrs Valdis Dombrovskis.

 

Pamatkapitāla palielināšanai tiks izmantota nauda, ko Valsts kase šajā kredītiestādē noguldījusi termiņdepozīta veidā. Kā ziņots, kopumā valsts Parex bankā iepludinājusi aptuveni 724 milj. Ls.

 

Finanšu ministrija informē, ka Parex banka pagājušo gadu noslēdza ar 107,5 miljonu latu neauditētajiem zaudējumiem, no kuriem 103,5 miljoni latu ir izveidotie uzkrājumi aktīvu vērtības samazinājumam. Parex bankas kredītportfelis gada beigās bija 1,45 miljardi latu, noguldījumi – 1,54 miljardi latu, kopējie aktīvi bija 2,48 miljardi latu, savukārt kapitāla un rezervju apjoms 2009. gada beigās sasniedza attiecīgi 156,5 miljonus latu.

 

2009. gadā bankā būtiski samazinātas administratīvās izmaksas, tai skaitā par 41% samazinātas personāla atalgojuma izmaksas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra