Valstij piederošā Parex banka šogad 1. ceturksnī cietusi 26,7 miljonu latu zaudējumus, kas ir 3,8 reizes lielāki nekā attiecīgā laika periodā pērn. Bankas procentu izdevumi šogad pārsniedz procentu ieņēmumus.  

Bankas publiskotais finanšu pārskats liecina, ka Parex bankas grupas kopējie zaudējumi attiecīgi šogad 1. ceturksnī sasniedza 30,79 miljonu latu iepretim 10,93 miljoniem latu pērn. Bankas zaudējumus šogad turpināja ietekmēt uzkrājumi nedrošiem kredītiem, kuru apjoms šogad pirmajā ceturksnī sasniedza 18,99 miljonus latu (pērn attiecīgi 7,85 milj. Ls).

 

Parex bankas procentu ieņēmumi (pamatā no kredītiem) šogad pirmajā ceturksnī bija par 5,5 miljoniem latu mazāki nekā procentu izdevumi (29 milj. Ls), kuru vidū arī procentu maksājumi par valsts depozītiem. DB jau iepriekš vēstīja par draudiem, ka Parex banka, kas pārtraukusi aktīvu kreditēšanu, ar procentu ieņēmumiem vairs nespēs segt procentu izdevumus.

 

Bankas administratīvie izdevumi, kas pērn piedzīvojuši būtisku samazinājumu, šogad trīs mēnešos ir par 36% mazāki (10,1 milj. Ls) nekā pērn trīs mēnešos. Tiesa, bankas pamatdarbības ieņēmumi tikai par 276 tūkstošiem latu sedz administrācijas izdevumus.

 

Parex bankas aktīvu apjoms šogad marta beigās bija 2,44 miljardi latu, tostarp uzņēmumiem un privātpersonām izsniegto kredītu apjoms sasniedza 1,418 miljardus latu – par 1,9% mazāks nekā pērn. Kopējais depozītu apjoms šogad marta beigās bija 1,74 miljardi latu – par 13% lielāks nekā pirms gada.

 

Jau vēstīts, ka Parex banku šogad paredzēt restrukturizēt, no bankas atdalot labos aktīvus un izveidojot jaunu banku, bet esošajā bankā, ko dēvē par risinājumu banku, atstāt pamatā sliktos kredītu.  

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra