Parex bankai sola «pigu»

Bankas
2010. gada 26. novembris 17:47

Valsts aprūpē nonākušajai AS Parex bankai no bijušajiem tās īpašniekiem izredzes atgūt 62 miljonus latu lielos zaudējumus praktiski nav, tā tiesā paudis bijušo īpašnieku advokāts Uģis Grūbe, vēsta LETA. 

Pēc jurista teiktā, lietā ir nepieciešams vērtēt prasības noilguma jautājumu, jo zaudējumus Parex banka no Valērija Kargina un Viktora Krasovicka prasot piedzīt par 13 gadu periodu - no 1995.gada līdz 2008.gadam, tādējādi attiecībā uz virkni bankas apstrīdēto darījumu, kas varētu būt nodarījuši zaudējumus, jau ir iestājies noilgums.

U. Grūbe uzskata, ka banka apzināti nav uzskaitījusi kādā veidā un kad šādi zaudējumi radīti. Tā tiekot mēģināts radīt iespaidu, ka zaudējumi esot ļoti lieli, taču pati banka esot atteikusies no sistēmiskas zaudējumu analīzes katra konkrēta gada griezumā.
Advokāts paudis cerību, ka tiesa ņems vērā apsvērumu, ka Parex banka prasībā iekļāvusi lielu daļu no summas, kas ir ārpus prasības robežām bankai pat vislabvēlīgākā noilguma termiņa aprēķinos.

Attiecībā uz prasības nodrošinājumu, ko šodien U. Grūbe lūdza tiesu atcelt, viņš norādīja, ka prasība nodrošināta nepamatota, īpaši situācijā, kad «pastāv šaubas, vai tāda prasība, kāda tā celta, var tikt apmierināta».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra