Parex banka esot sliktā situācijā un būšot ļoti grūti atrast tai pircējus, tomēr būtu sapratīgi cerēt, ka šis projekts izdosies, LNT raidījumā 900 sekundes norādīja Parex bankas valdes priekšsēdētājs Kristofers Džons Gviljams.

Viņš arī skaidroja, ka parasti pircēji iegādājas slikto kredītu procentus, lai tādā veidā gūtu peļņu, tomēr šajā gadījumā tas varētu «nestrādāt». Esot plānots daļu bankas portfeļa pārdot, jo to paredzot gan vienošanās ar valdību, gan akcionāriem. Parex banka ar valdību strādājot ļoti cieši un valdība daudz darot bankas labā.

«Es nedomāju, ka pie šā brīža situācijas būtu viegli pārdot banku. Prognozētie tirgi ir ļoti sliktā situācijā. Valsts un cilvēki gaida, ka mēs izdarīsim visu, ko vien var, bet, lai to varētu izdarīt, jāpārstrukturē visi parādi un ir jāstrādā ar klientiem, lai viņi varētu sākt maksāt gan procentus, gan daļu kapitāla un pēc tam jau redzēsim, ka faktiski visa nauda, kas sākumā tika ieguldīta, pamazām tiks atgūta, skaidroja K.Dž.Gviljams

Viņš arī norādīja, ka pārdot visu banku kopā, pat ja kāds to vēlētos pirkt, nebūtu īstais ceļš.

K.Dž.Gviljams arī skaidro, ka viņa galvenie mērķi esot, pirmkārt, komandas vadīšana, kas esot viņa galvenā funkcija. «Mums ir laba komanda un es ceru, ka labi strādāsim un atgūsim cik vien iespējams naudu. Otrkārt mēs vēlamies, lai organizācija būtu ļoti laba un caurskatāma un ceram, ka varēsim nodrošināt, to, ka tā nauda, ko valsts ieguldīja, lai stabilizētu banku, arī tiktu atgūta.»

Savukārt tas, kā veiksies ar šīs bankas atveseļošanu esot atkarīgs no tirgiem, ja tie turpinās samazināties būšot grūti kaut ko panākt no tā, kas ir plānā. Plāns esot saskaņots un tas esot līdz 2017. gadam

«Mums ir bijusi viena no lielākajam krīzēm pasaules vēsturē, bet būtu jāseko arī uzlabojumam. Plāns nosaka, cik daudz līdzekļu ir jāatgūst. Mēs plānojām, ka uzlabojoties tirgus situācijai, mums pat būs labāks rezultāts nekā plānots. Es, protams, šodien nevaru neko solīt, bet es ceru to panākt,» uzsver bankas vadītājs.

Pagaidām esot plānots strādāt nevis ar peļņu, bet gan tā, lai nebūtu zaudējumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra