Rietumu Banka un Parex banka ir noslēgušas vienošanos par Parex bankas meitas uzņēmuma Baltkrievijā Parex Leasing pārdošanu Rietumu Bankai.  

Darījums ir saskaņots ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, saskaņā ar vienošanos darījuma komercinformācija netiek atklāta, informē Rietumu banka.

 

«Parex Leasing iegāde nav pirmais un, ceram, arī ne pēdējais solis iepriekš noteiktās Rietumu Bankas stratēģijas realizēšanā. Tā vērsta uz kvalitatīvu aktīvu iegādi, kas sniedz jaunas attīstības perspektīvas kā mūsu bankai, tā arī visai Rietumu grupai – šajā gadījumā līzinga darbības paplašināšana Baltkrievijas tirgū,» atzīmē Rietumu Bankas prezidents Aleksandrs Kaļinovskis.

 

Šobrīd Rietumu Banka jau ir galvenais īpašnieks uzņēmumu grupā Westleasing, kas specializējas rūpniecības iekārtu, tehnikas un komerctransporta līzingā Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā (un kopā ar Parex Leasing ir Baltkrievijas līzinga tirgus līderu vidū).

 

«Darījuma sagatavošanas procesā mums bija iespēja iepazīties ar visiem Parex Leasing darbības aspektiem un novērtēt uzņēmuma līzinga portfeļa kvalitāti. Esmu pārliecināts, ka Parex Leasing iegāde ļaus mums nostiprināt savas pozīcijas tirgū, piedāvājot Baltkrievijas uzņēmumiem vislabākās iespējas modernizācijai un nepieciešamo iekārtu iegādei,» pārliecināts Rietumu Bankas Kredītu un investīciju pārvaldes vadītāja vietnieks Renāts Lokomets.

 

Parex Leasing tika izveidota 2004.gadā un specializējas autotransporta un rūpniecības tehnikas līzingā Baltkrievijā. Līdz darījuma noslēgšanai uzņēmums par 100% piederēja Parex bankas grupai.

Rietumu Banka ir lielākā Latvijas banka ar privāto vietējo kapitālu, kas fokusējas uz darbu ar turīgām privātpersonām un lieliem uzņēmumiem Baltijas, NVS un Eiropas valstīs. Bankas pārstāvniecības strādā Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Francijā un Rumānijā. 2009.gadā Rietumu Banka bija pelnošākā banka Latvijā, bankas aktīvi bija 1,4 miljrd. eiro, kapitāls un rezerves – 190 milj. eiro, kapitāla pietiekamības rādītājs – 16%.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra