«Es gribu uzsvērt: tas, ka šeit ienāca zviedru bankas, bija labi. Cita lieta, ka tās darbojās acīmredzot ne visai labi regulētā vidē,» intervijā laikrakstam Diena norādījis Ārlietu ministrs Aivis Ronis.

Viņš arī uzsver, ka slikti bijis tas, ka neesot ienākušas zviedru investīcijas citos ekonomikas sektoros reālajā ekonomikā. Pati par sevi investoru interese par Latviju esot laba parādība.

«Tas, ka pašlaik tā ir pastiprināta no Krievijas puses, nav nekas slikts. Slikti ir tas, ka viņiem nav starptautisku konkurentu, kas arī interesētos par mūsu ekonomiku, resursiem, privatizējamām jomām vai sadarbības iespējām. Jau esmu teicis, ka Latvijai, lai atgūtu savu konkurētspēju un stiprumu, vajadzētu aicināt citas Baltijas jūras valstis uz stratēģisko resursu konsolidāciju. Sākot ar to, ka definēt, kuri tad ir šie resursi,» skaidro A.Ronis.

Ministrs arī piebilst, ka šo resursus vajadzētu pēc iespējas turēt pašu kontrolē. Šī būtu vislabākā taktika iepretī tām valstīm un to uzņēmējiem, kas pašlaik par lētu cenu gribot šos stratēģiskos resursus iegūt.

Krievijas interese neesot ne kas jauns, ne slikts. Svarīgi esot, kā paši protam pārvaldīt savu valsti un regulēt ienākošās investīcijas, tā A. Ronis.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra