Nākamajā nedēļā noslēgsies darījums, ar kuru Snoras bank grupā ietilpstošais Finasta Holding  no Latvijas Krājbankas iegādāsies ieguldījumu pārvaldes sabiedrību LKB Krājfondi un LKB Asset Management akcijas.

Lietuvas banka Finasta paziņojusi, ka Finanšu un Kapitāla tirgus komisija Finasta Holding piešķīra sabiedrību iegādes atļauju. Darījuma summas netiek atklātas.

 

Bankā norādīja, ka ar šo soli noslēdzas visu bankas Snoras grupas ieguldījumu pārvaldes sabiedrību darbības apvienošana Finasta grupā.

 

«Šo divu sabiedrību iegāde ir jaunā grupas attīstības posma sākums Latvijā. Mēs esam investīciju un aktīvu pārvaldīšanas līderis reģionā, un mūsu mērķis ir arī turpmāk ieņemt līderpozīciju. Latvijā jau vairākus gadus funkcionējošās sabiedrības rezultāti ir labi, un tas ļauj mums domāt, ka kaimiņvalstī mēs jau esam adaptējušies un esam gatavi tālākai attīstībai,» paziņojumā klāsta Finasta ģenerāldirektors Andris Barštis (Andrius Barštys).

 

Saskaņā ar bankā sniegto informāciju iegādātās sabiedrības plānots reorganizēt, kā arī iecerēts pārskatīt to biznesa attīstības stratēģiju. Vienlaikus bankas pārstāvji piebilda, ka visi iegādāto sabiedrību parakstītie līgumi ar klientiem un partneriem un to nosacījumi paliek spēkā bez izmaiņām un klientus Latvijā arī turpmāk apkalpos Latvijas Krājbanka.

 

Iepriekš Krājbanka jau pārdeva Finasta Holding uzņēmumam Bankas Finasta visas Pirmā atklātā pensiju fonda 250 tūkstoši akcijas.

 

Krājbankas lielākais akcionārs ir Snoras banka, kas nesen Latvijā atvērusi arī savu bankas filiāli Latvijā.

 

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra