Šā gada sešu mēnešu laikā Swedbank  izveidotā vienība Ektornet problemātisko kredītu nodrošinājuma apsaimniekošanai divkāršojusi pārņemto nodrošinājumu apjomu, ko galvenokārt veido nekustamais īpašums un jūnija beigās tie bija 74,5 miljoni latu (1,01 miljards SEK).

 

Vēl šā gada sākumā Ektornet bija pārņēmusi nodrošinājumus 35 miljonu latu (517 miljonu SEK) apmērā, liecina Swedbank finanšu pārskatā minētais.

 

Saskaņā ar pārskatu, Latvijā Swedbank pārņēmusi īpašumus 8,93 miljonu latu vērtība (121 miljons SEK), kas ir divkārt vairāk nekā gada sākumā (4,33 miljoni latu). Igaunijā pārņemti īpašumi par 21,6 miljoniem latu (293 miljoniem SEK), bet Lietuvā par 3 miljoniem latu (41 miljons SEK).

 

Pārskatā minēts, ka Ektornet turklāt ir ieguvusi, bet vēl nav pārņēmusi īpašumus vēl 26,2 miljonu latu (355 miljonu SEK) vērtībā, galvenokārt Latvijā. Otrajā ceturksnī atsavināti mazāks skaits īpašumu nekā gaidīts lielākoties tāpēc, ka piespiedu/obligātais izsoles process ir ilgāks, nekā domāts, skaidro banka.

 

Līdz 2010. gada beigām kopumā paredzēts pārņemt īpašumus 295,2 miljonu latu (4 miljardu SEK) apjomā, kur 60% veidos Baltijas valstis.  

 

Swedbank sagaida, ka nodrošinājuma pārņemšana turpināsies līdz 2012. gadam, kas saistīts ar lēno pārņemšanu katrā valstī. Kompānija kopumā sagaida, ka tā pārņems īpašumus par kopējo vērtību 369 miljonu līdz 738 miljonu latu (5 – 10 miljardu SEK) apjomā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra