Bijušie Parex bankas īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis brīdina, ka, ieviešot faktiski uz viņiem tēmēto aizliegumu aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt aizdevumu procentus, var ciest arī citi noguldītāji.

Savā paziņojumā bijušie akcionāri pauž uzskatu, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) gatavotie un Saeimā iesniegtie grozījumi Kredītiestāžu likumā novedīs pie to tūkstošu cilvēku līdzekļu konfiskācijas, kas ir uzticējuši savu naudu pensiju fondiem.

 

Proti, viņi vērš uzmanību, ka bankas subordinētajā kapitālā varētu būt ieguldīta pensiju fondu un ārvalstu investoru nauda. Kredītiestāžu likuma redakcija paredz, ka bankai aizliegs aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt aizdevumu procentus. Proti, likumīgi aprēķināmie procenti tiks nacionalizēti vai ekspropriēti (atņemti).

 

Db.lv jau vēstīja, ka Finanšu ministrija valdībā virza grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas ierobežos personām saskaņā ar pakārtotajām saistībām aizdoto līdzekļu (t.sk. subordinētajā kapitālā) un par tiem procentu atmaksu, kamēr bankas saņem valsts atbalstu. Grozījumi paredz, ka aizliegums stāsies spēka no šā gada 1. jūnija, tādējādi nosakot samērīgu pārejas periodu. Iepriekš izmaksātie procentmaksājumi netiks atņemti.

 

«FKTK un Finanšu ministrijas ierēdņi arvien izdara mājienus, ka no ekspropriācijas cietīs tikai Kargins un Krasovickis. Ja ekspropriācijai ir individuāls, mērķtiecīgs raksturs, tad būtu jāpadomā par tās iemesliem – politiskiem, personīgiem, nacionāliem. Taču patiesībā Parex bankas noguldītāji un investori cietīs tikai tādēļ, ka Finanšu ministrija un FKTK vēlas nomaskēt ekspropriāciju, kas tiek piemērota konkrētām personām,» komentē bijušie akcionāri.

 

Viņi arī norāda, ka , ja likumprojekta autori atsaucas uz to, ka komercpeļņas (noguldījumu procentu) izmaksai tiek izmantoti valsts līdzekļi, tas nozīmē, ka šie līdzekļi tiek izmantoti, arī lai izmaksātu procentus par visu pārējo noguldītāju depozītiem. Vai tas nozīmē, ka arī šiem noguldījumiem draud konfiskācija, jautā bijušie bankas akcionāri.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra