Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pērn izsniedzis vēl vienu aizdevumu viena miljona eiro apmērā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija par pagājušo gadu.

LETA jau ziņoja, ka, stājoties amatā, Belēvičs deklarējis izsniegtus aizdevumus 3 440 804 eiro apmērā. Ministrs kopumā bija izsniedzis četrus aizdevumus. Lielākais no tiem bija gandrīz 2,8 miljonus eiro liels. Tāpat viņš izsniedzis aizdevumus 377 757 eiro, 208 708 eiro un 60 000 eiro apmērā.

Šiem izsniegtajiem aizdevumiem klāt nācis aizdevums viena miljona eiro vērtībā. Kopumā veselības ministrs izsniedzis aizdevumus vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā.

Pērn Belēvičs nopelnījis 11773 eiro. Lielāko ieņēmumu daļu veido ministra alga - 4752 eiro, kā arī alga, ko viņam izmaksājusi SIA Saules aptieka - 3660 eiro. 116 eiro lielu honorāru Belēvičam pērn izmaksājis arī laikraksta Latvijas Avīze izdevējs Lauku Avīze.

Kopumā veselības ministrs deklarējis septiņus zemes īpašumus - vienu Iršu pagastā un sešus zemes gabalus Ādažu novadā. Tāpat viņš deklarējis divus kopīpašumā esošus dzīvokļus Rīgā.

Belēvičs joprojām ir kapitāldaļu turētājs sešos uzņēmumos. Uzņēmumā Blankenfelde veselības ministram pieder 14 500 kapitāldaļas 412 635 eiro vērtībā. Tāpat ministram 2845 eiro vērtībā pieder daļas SIA Divezeri, SIA Baltic phnarma service ministram pieder daļas 1422 eiro vērtībā, bet SIA OV 13 viņam pieder daļas 2845 eiro vērtībā. Šo uzņēmumu juridiskā adrese ir viena - Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 13.

Uzņēmumā JVB ministram pieder daļas 99 400 eiro vērtībā un uzņēmumā Genera daļas 1494 eiro vērtībā.

Tāpat Belēvičs deklarējis 31 635 eiro lielus uzkrājumus AS Swedbank un pie veiktajiem darījumiem deklarējis 30 000 eiro kā daļēju aizdevuma dzēšanu.

Belēvičs izsniedzis aizdevumus 3 440 804 eiro apmērā, liecina informācija Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajā amatpersonas deklarācijā par 2014.gadu.

Belēvičs aizdevumos izsniegtos 3,44 miljonus eiro kā aizdevumu ieguldījis sev piederošajās firmās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Belēvičs, pēc viņam piederošās aptieku ķēdes Mēness aptieka un Saules aptiekas pārdošanas viņš iegūtos līdzekļus kā aizdevumus ieguldījis sev piederošajās firmās - zemnieku saimniecībā (ZS) Zemitāni, kas nodarbojas ar briežkopību, SIA Blankenfelde, kas nodarbojas ar mākslas kolekciju uzturēšanu, kā arī līdzekļi aizdoti SIA Divezeri, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu.

Kā norādīja veselības ministrs, ap 90% no aizdotās summas nonākusi ZS Zemitāni attīstībā. Šobrīd Belēvičs vairs nav Zemitānu īpašnieks.

Kā skaidroja Belēvičs, Zemitāni ir Saules aptiekas meitasuzņēmums, bet aptiekas īpašnieks ir veselības ministra dēls Artūrs Belēvičs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra