Biržas apgrozījums krītas

Finanses
2003. gada 15. novembris 18:46

Andis Staģis
Vērtspapīru tirgus analītiķis
Rīgas Fondu birža


Pagājušajā nedēļā kopējais apgrozījums ar Rīgas Fondu biržas sarakstos iekļautajiem vērtspapīriem bija 1.10 miljoni latu. Akcijas tika tirgotas par 171.7 tūkstošiem latu, un, neskatoties uz to, ka aizvadītajā nedēļā notika par vienu tirdzniecības sesiju vairāk, apgrozījums, salīdzinot, ar iepriekšējo nedēļu, samazinājās.

Indeksu izmaiņas pagājušajā nedēļā bija negatīvas- cenu indekss RICI samazinājās nedaudz- par 0.88% līdz 465.90 punktiem, savukārt kapitalizācijas indeksa Dow Jones RSE nedēļas kritums bija pamanāmāks - 3.80% līdz 220.42 punktiem, galvenokārt, Latvijas Gāzes akciju cenas krituma dēļ (-4.37%). Akciju tirgus kapitalizācija šobrīd ir sasniegusi 593.88 miljonus latu.

Pagājušās nedēļas vislielāko tirdzniecības apjomu, sasniedza Latvijas Gāzes akcijas, kuras tika tirgotas par 80 tūkstošiem latu nepārtrauktajā tirgū par mainīgajām cenām. Nākošās vietas, ar salīdzinoši mazākiem apgrozījumiem, ieņēma Olainfarm un Latvijas Kuģniecība.

No biržas lielākajiem uzņēmumiem procentuālais nedēļas cenas kāpums bija tikai Olainfarm, Ditton pievadķēžu rūpnīcas akcijām - attiecīgi par 3.13%, līdz 0.33 latiem un par 3.70%, līdz 0.28 latiem, bet vairumam Oficiālā un Otrā saraksta akciju cenas samazinājās.

Prasījuma vērtspapīru tirgū aizvadītajā nedēļā apgrozījums bija salīdzinoši neliels- 0.91 miljons latu, taču darījumu skaits bija liels- 41, no kuriem 16 tika veikti ar piecgadīgajām parādzīmēm, bet 7 - ar 10 gadu valsts obligācijām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra