Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos grozījumus biznesa inkubatoru programmā, nosakot, ka aktivitātes ietvaros komersanti, kas darbojas biznesa inkubatorā, var saņemt arī aizdevumu no AS Attīstības finanšu institūcijas Altum, kas var tikt izmantots inkubācijas pakalpojumu priekšfinansēšanai, informē EM.

Noteikumi ir labās prakses piemērs saimnieciskās darbības uzsācējiem, kam joprojām saskaņā ar Ekonomikas ministrijas veikto tirgus nepilnību analīzi, trūkst pieejamais finansējums - komercbankas nereti nevēlas sniegt atbalstu saimnieciskās darbības uzsācējam augstiem darījumu riskiem (nepietiekamas kredītvēstures un nepietiekamas darbības vēstures, neesošas vai nepietiekamas naudas plūsmas), augstām administratīvajam izmaksām pret aizdevumu apmēriem.

Interesenti var vērsties pie kāda ko biznesa inkubatora operatoriem, kuriem ir noslēgts līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, savukārt par aizdevuma iespējam - sabiedrībā Altum.

Rīgas reģiona biznesa attīstības inkubatora vadītājs Jānis Bole uzsver, ka šāds atbalsts uzlabos saimnieciskās darbības uzsācēju spēju veiksmīgāk attīstīt savu uzņēmējdarbību.

«Biznesa inkubators ir vieta, kur veiksmīgi attīstās gan tehnoloģiju uzņēmumi, gan dzīvesstila uzņēmumi, kas vienlaikus sekmīgi risina arī bezdarba problēmu Latvijas reģionos. Jaunajiem uzņēmējiem bieži ir nepieciešams arī atbalsts tieši pirmsinkubācijas periodā. Nereti cilvēkam ir veiksmīga biznesa ideja, bet trūkst zināšanu tās formulēšanā un biznesa plāna sagatavošanā. Tāpēc inkubators šajā gadījumā ir gan kā padomdevējs, kā soli pa solim plānot savas biznesa idejas attīstību, gan kā vieta, kur veidot uzņēmumu un uzsākt uzņēmējdarbību. Taču, ņemot vērā, ka saimnieciskās darbības uzsācējiem nav pieejami finanšu resursi, Altum aizdevums ir labs palīgs uzņēmējdarbības uzsākšanai,» uzsver J. Bole.

Vienlaikus Ministru kabineta sēdē atbalstīts arī grozījums Kohēzijas fonda finansētajā programmā Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai, pagarinot termiņu, līdz kuram finansējuma saņēmējam, kas ir noslēdzis līgumu par projekta īstenošanu ar LIAA, ir tiesības kvalificēties valsts atbalstam attiecībā uz kompensāciju par sabiedriskajiem pakalpojumiem līdz 2015.gada 31.augustam. Kvalificējoties valsts atbalstam attiecībā uz kompensāciju par sabiedriskajiem pakalpojumiem, projektu īstenošanai var piesaistīt citus līdzfinansējuma avotus, piemēram, ar pašvaldības galvojumu vai saņemot aizņēmumu Valsts kasē.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra