Trešdien Ziemeļjūras naftas Brent cena samazinājās zem 50 dolāriem par barelu, tādējādi sasniedzot zemāko līmeni kopš 2009. gada maija, raksta Reuters.

Naftas cenas kritumu veicina pasaules biznesa aktivitātes izaugsmes palēnināšanās, un analītiķi paredz, ka augošās naftas rezerves turpinās cenu spiest uz leju.

Kā liecina JPMorgan Global All-Industry Output indekss, pasaules biznesa izaugsme pērnā gada nogalē sasniegusi gada zemāko līmeni, un aktivitāte bremzējas gan ražošanas, gan pakalpojumu nozarē.

Rezultātā Brent cena saruka par vairāk nekā dolāru līdz 49,92 dolāriem par barelu. Pēc tam gan cena spēja pakāpties atpakaļ virs 50 dolāriem. Savukārt ASV vieglās jēlnaftas WTI cena saruka par 75 centiem līdz 47,2 dolāriem par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2009. gada aprīļa.

Šajā nedēļā jēlnaftas cena ir sarukusi par gandrīz 10%.

«Pašreizējie riski tuvākajā laikā turpinās radīt lejupvērstu spiedienu uz naftu,» uzskata ANZ Bank eksperti.

Savukārt bijušais Japānas Bankas valdes loceklis un naftas eksperts Nobujuki Nakahara sacījis, ka paredz turpmāku naftas cenas kritumu. «Naftas cena visdrīzāk turpinās krist lēnākas Ķīnas izaugsmes dēļ un tādēļ, ka cena virs 100 dolāriem bija nenormāla,» saka eksperts. Viņš piebildis, ka nebrīnītos, ja cena saruktu līdz pat 20 dolāriem, kas lielākoties ir dēļ pieprasījuma un piedāvājuma tendencēm.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra