Apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE šā gada pirmajā pusgadā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 94,4 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Veiksmīgi īstenojot biznesa mērķus, šī gada pirmajā pusgadā BTA peļņa palielinājusies par 11,1%, sasniedzot 4,7 miljonus eiro.

Vislielākais BTA parakstīto apdrošināšanas prēmiju pieaugums summas izteiksmē pirmajā pusgadā sasniegts īpašuma apdrošināšanā, sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana (KASKO) un vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā. Šī gada pirmajā pusgadā īpašuma apdrošināšanā BTA parakstīja apdrošināšanas prēmijas 24,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par trīs miljoniem eiro jeb 14,2% vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā, savukārt KASKO veidā BTA parakstīja apdrošināšanas prēmijas 15 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,2 miljoniem eiro jeb 8,7% vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā. Vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā BTA kopumā parakstīja prēmijas 4,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 847,6 tūkstošiem eiro jeb 25,4% vairāk nekā identiskā periodā pērn.

Jānis Lucaus, apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE Valdes priekšsēdētājs: «Lai nostiprinātu BTA atbilstību Maksātspēja II (Solvency II) prasībām, kas stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī, šī gada pirmajā pusgadā esam veikuši ievērojamu uzņēmuma apdrošināšanas portfeļa pārstrukturizēšanu. Gan portfeļa pārstrukturizēšanas, gan sīvās tirgus konkurences iespaidā šī gada pirmajā pusgadā BTA parakstīto apdrošināšanas prēmiju pieauguma temps nedaudz samazinājās, tomēr, neraugoties uz to, esam apdrošināšanas prēmijās parakstījuši par 2,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā laika periodā. Jāatzīmē, ka drošu un konservatīvu pieeju, nemainot savu stratēģiju investīciju jomā, esam saglabājuši ieguldījumu segmentā, proti, neraugoties uz ļoti zemo ienesīgumu drošo ieguldījumu segmentā (valdību vērstpapīri un banku depozīti), viss BTA ieguldījumu portfeļa palielinājums 3% apjomā ir nonācis tikai drošos ieguldījumos.»

Vislielāko īpatsvaru pēc bruto parakstītajām apdrošināšanas prēmijām BTA portfelī 2015. gada pirmajā pusgadā veidoja obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – 35,6 miljoni eiro jeb 38% no kopējā bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma, īpašuma apdrošināšana – 24,2 miljoni eiro jeb 26% un KASKO – 15 miljoni eiro jeb 16%.

Cenu un izmaksu pieauguma dēļ dažādu saistīto servisa pakalpojumu jomās – ārstniecības iestādēs un autoservisos, šī gada pirmajā pusgadā izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms pieaudzis straujāk, nekā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms. Bruto apdrošināšanas atlīdzībās BTA izmaksāja 48,5 miljonus eiro, kas ir par 5,7 miljoniem eiro jeb 13,3 % vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā.

Vislielākais bruto izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību pieaugums 2015. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, bija īpašuma apdrošināšanā – izmaksātas atlīdzības 6,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 41% vairāk nekā pērn. Atlīdzību izmaksu pieaugums īpašuma apdrošināšanā saistīts ar vairākiem ievērojamiem apdrošināšanas gadījumiem, kad ugunsgrēku rezultātā būtiski cietuši BTA klientu īpašumi ārvalstīs.

Šī gada pirmajā pusgadā būtiski – par 10,8% – pieaudzis arī BTA izmaksāto atlīdzību apjoms obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā. Šajā apdrošināšanas veidā BTA atlīdzībās šogad izmaksāja 24,5 miljonus eiro, kas ir par 2,4 miljoniem eiro vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā. Apdrošināšanas atlīdzību pieaugumu veicināja smagu ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums ar cietušajiem, kuriem negadījuma rezultātā nepieciešama ilgstoša ārstēšanās un rehabilitācija, kā arī medicīnisko un autoservisa pakalpojumu cenu pieaugums.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra