Finanšu tirgus arī parastā darba dienā ir dinamisks un daudzveidīgs, kaut arī daudz kas no tā paliek nepamanīts.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir apkopojusi statistisko informāciju par vienas dienas darījumiem Latvijas finanšu un kapitāla tirgū. Apkopoti dati par būtiskākajiem darījumiem un naudas plūsmām – jauni banku klienti, apdrošināšanas prēmijas un atlīdzības, darījumi biržā, maksājumi, norēķini ar kartēm, skaidras naudas darījumi, valūtu maiņa bankās – vidējais apmērs vienā dienā.

Kopumā FKTK (145 darbinieki) Latvijas finanšu un kapitāla tirgū uzrauga ap 330 finanšu pakalpojumu sniedzējus, kuru kopējā aktīvu vērtība šogad sasniegusi aptuveni 35 miljardus eiro.

FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis: «Šādā skatījumā mēs ieraugām, cik daudzveidīgs un dinamisks ir mūsu. Lai šis tirgus veidotos un augtu atbilstoši globālajiem izaicinājumiem un sabiedrības vajadzībām, gan normatīvās bāzes veidotājiem, gan uzraugiem un pašiem tirgus dalībniekiem ir bijis jāiegulda daudz darba un inovatīvas domāšanas, un tas nav bijis paveicams vienā dienā. Vairāk nekā 20 gadus mūsu valstij attīstoties brīvā tirgus ekonomikā, ir izveidojies ietekmīgs un sarežģīts finanšu mehānisms, kas nodrošina simtiem tūkstošu darījumu dienā katrā tirgus segmentā. Turklāt ik pa laikam nāk klāt jauni pakalpojumi un pieaug darījumu apjoms, tātad arī FKTK uzdevumi uzraudzības jomā. Tagad varam novērtēt, cik tālu no bijušās postpadomju teritorijas esam aizgājuši – Latvijā ir tehnoloģiski attīstīts finanšu sektors, kas integrēts Eiropas Savienības kopējā telpā.»


Galerijā augstāk iespējams aplūkot vidējos darījumu skaitu un apmēru Latvijas finanšu un kapitāla tirgū!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra