Cīnās ar svešiniekiem

Finanses
2015. gada 21. septembris 09:10

Nebanku aizdevēji iekaro jaunus tirgus, bet Latvijā 
cīnās ar ārvalstu konkurentiem, kuri ar apšaubāmām, pat negodīgām metodēm vilina klientus
, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Nebanku aizdevēju nozarē vērojama stabilizācija – pēc tam, kad stājās spēkā normatīvu izmaiņas un kompānijām bija nepieciešams saņemt licenci šai darbībai, tirgū samazinājās to dalībnieku skaits. Tās kompānijas, kuras palika tirgū, spējušas nostiprināties tirgū, daļa turpina paplašināties ārvalstīs. Patlaban bažas vietējā tirgū rada uzņēmumi, kuri piedāvā kredītus, taču strādā no ārvalstīm un nereti patērētājiem piemēro drastiskus nosacījumus vai pat apkrāpj tos. Pašmāju patērētājam nereti ir grūti atšķirt šīs kompānijas no vietējām, jo tās veido mājaslapas ar līdzīgiem nosaukumiem un dizainu, kā Latvijā reģistrēti uzņēmumi.


Apjomi stabili


Datus par šā gada pirmā pusgada darbības rādītājiem nav vēl apkopojusi ne Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija (LNKA), ne Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), taču uzņēmumu pārstāvju sniegtā informācija liecina, ka distances kredītu (tā saucamo ātro kredītu) devēju izsniegto aizdevumu apmērs nav būtiski mainījies, salīdzinot ar pagājušo gadu, tiesa gan, dažādu kompāniju sniegtie rezultāti atšķiras. 


Tirgus lielākā spēlētāja – a/s 4finance – izsniegto kredītu apjoms, salīdzinot ar pērno gadu, ir saglabājies iepriekšējā līmenī, informē a/s 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs, piebilstot, ka patlaban nebanku kreditēšanas tirgus ir piesātināts un konkurence tajā ir liela. Ātro kredītu devēja Credit24 Latvijā izsniegto aizdevumu apjoms šogad, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, audzis par vairāk nekā 30%, bet Open Credit palielinājies atkārtoto kredītu skaits. Arī Ferratum izsniegto aizdevumu apmērs ir audzis, tiesa gan, kompānijas pārstāvji precīzus ciparus neatklāj. 


Pēdējie oficiālie nozares dati, kas pašlaik pieejami, ir no pērnā gada beigām, jo par pirmo ceturksni tie netiek rēķināti, taču LNKA vadītāja Baiba Fromane norāda – asociācija neprognozē, ka apjomi pirmajā pusgadā būs auguši.


Visu rakstu Cīnās ar svešiniekiem lasiet 21. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra