No izskatīšanai iesniegtajiem 133 hipotekārā kredīta pieteikumiem jau 25 ģimenēm ar bērniem ir piešķirts bankas Citadele finansējums ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai, informē bankas pārstāve Baiba Ābelniece.

Līgumu par hipotekārā kredīta ar valsts galvojumu saņemšanu parakstījusi arī pirmā ģimene, kas iegādāsies īpašumu ārpus Rīgas.

Liepiņu ģimene ar trīs bērniem no Rīgas uz Tukuma pusi pārcēlās jau pirms pusgada, tomēr šobrīd dzīvo pie omītes. Lai arī īpašums jau bija noskatīts, hipotekāro kredītu īpašuma iegādei saņemt nebija izdevies, jo īpašums atrodas laukos un bankās nepieciešamais pirmās iemaksas apjoms ģimenei bija par lielu. Iegādājoties īpašumu ar valsts galvojumu, pirmajai iemaksai vajadzēja par 9000 eiro mazāk nekā vajadzētu bez valsts galvojuma.

Liepiņu ģimene par 70 tūkstošiem eiro vēlas iegādāties māju ar 1 ha zemes Smārdes pagastā, Engures novadā. Banka Citadele īpašuma iegādei izsniedza hipotekāro kredītu 45 tūkstošu eiro apmērā, no kā 20% jeb 9000 eiro galvoja Altum valsts atbalsta programmas ietvaros. Māja ir renovēta un ģimene uzreiz varēs tajā sākt dzīvot.

Liepiņu pašu finansējums bija 25 tūkstoši eiro, ko ieguva, pārdodot citu nekustamo īpašumu.

Citadele šobrīd ir vienīgā banka Latvijā, kas izsniedz hipotekāros kredītus ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem. Lai sava mājokļa iegāde būtu pieejamāka, banka Citadele, parakstot līgumu ar Latvijas Attīstības finanšu institūciju Altum, iesaistījās valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem.

Tādējādi ģimenes ar bērniem bankā Citadele var saņemt hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra