Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir devusi atļauju akciju sabiedrībai Citadele banka izteikt līdz 100 miljonu B kategorijas uzrādītāja akciju ar balsstiesībām publisko piedāvājumu, informē FKTK.

Vienas akcijas nominālvērtība ir noteikta 0,10 eiro apmērā. Vienas jaunās emisijas B kategorijas uzrādītāja akcijas pārdošanas cena ir noteikta robežās no 1,15 eiro līdz 2 eiro, ieskaitot akcijas nominālvērtību 0,10 eiro un akcijas emisijas uzcenojumu robežās no 1,05 eiro līdz 1,90 eiro. Galīgā pārdošanas cena tiks paziņota 2015. gada 4. novembrī.

Tāpat padome deva atļauju CITIBANK, N.A., Citadeles depozitāro sertifikātu (GDR) emitentam, izteikt AS Citadele banka līdz 16 666 667 depozitāro sertifikātu publisko piedāvājumu.

Lēmums par akciju un GDR emisiju tika pieņemts AS Citadele banka ārkārtas akcionāru sapulcē 13.oktobrī. Atbilstoši akcionāru sapulces lēmumam ar balsstiesībām esošās akcijas tika konvertētas par A un B kategorijas akcijām. Par precizētu vērtspapīru emisiju apmēru un cenas diapazonu tika nolemts akcionāru sapulcē 22.oktobrī.

Tāpat FKTK atļāva reģistrēt bankas prospektu 154,99 miljonu esošo B kategorijas uzrādītāja akciju un līdz 100 miljoniem jaunās emisijas akciju iekļaušanai AS Nasdaq Riga un depozitāro sertifikātu iekļaušanai Londonas Fondu Biržas Reģistrēto vērtspapīru Galvenajā tirgū. Viena depozitārā sertifikāta pārdošanas cena ir noteikta robežās no 6,90 eiro līdz 12 eiro, kas izteikta valūtas ekvivalentā ASV dolāros, bet par galīgo cenu tiks paziņots līdzīgi kā par vienas akcijas cenu – 2015. gada 4. novembrī bankas mājas lapā.

A kategorijas vienas akcijas nominālvērtība ir 20 eiro ar 200 balsīm ar tiesībām uz dividendi un likvidācijas kvotu. A kategorijas akcijas pieder esošajiem Citadele banka akcionāriem.

Savukārt B kategorijas vienas akcijas nominālvērtība ir 0.10 eiro ar 1 balsi, bet tiesības uz dividendi un likvidācijas kvotu ir tādā pašā apmērā kā A kategorijas akcijām. Šādas akcijas tiks piedāvātas publiskajā piedāvājumā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra