Citadeles grupa dubultojusi peļņu

Finanses
2015. gada 27. februāris 17:04

Citadeles grupa pagājušo gadu noslēgusi ar 31,1 miljonu eiro neauditēto peļņu, kas ir par 129% vairāk nekā 2013. gadā, informē bankas pārstāvji.

«2014. gadā esam turpinājuši mērķtiecīgu Citadeles grupas attīstību visos galvenajos bankas un meitas sabiedrību biznesa segmentos gan Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, gan arī Šveicē,» saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Be ļavskis.

Viņš informē, ka, neraugoties uz investoru piesaistes procesu, klientu aktivitāte bankā pērn ir palielinājusies un banka ir spējusi uzlabot gan kredītportfeļa kvalitāti, gan palielināt izsniegto kredītlīdzekļu un maksājumu karšu apjomu, gan uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Šis darbs ir rezultējies ar procentu ienākumu palielināšanos.

Guntis Beļavskis: «Ņemot vērā gaidāmo bankas akcionāru maiņu, mēs pozitīvi raugāmies uz Citadeles grupas nākotni. Mums ar bankas nākamajiem īpašniekiem ir kopīgs skatījums par bankas izaugsmi - attīstīt Citadeli par nacionālo līderi attiec ībā uz kvalitāti un piedāvāto produktu daudzveidību Latvijas banku sektorā.»

Jau banka veikusi virkni priekšdarbu un realizējuši projektus, tai skaitā informācijas tehnoloģiju modernizācijas darbus, lai tuvākajā laikā Citadele varētu īstenot un klientiem piedāvāt jaunus, inovatīvus bankas pakalpojumu risinājumus un paaugstināt apkalpošanas kvalitāti.

Plašāk par Citadeles darbības rezultātiem banka informēs pēc tam, kad tiks saņemti grupas darbības 2014. gada auditētie rezultāti.

Citadeles grupas neauditētie dati liecina, ka 2014. gadā grupas kopējie aktīvi bija 2,85 miljardi eiro. Grupas kredītportfelis bija 1,08 miljardi eiro, bet noguldījumu portfelis – 2,52 miljardi eiro.

Kā ziņots, 2014. gada 16. septembrī, noslēdzoties konkursa procedūrai, Latvijas valdība nolēma pārdot 75% bankas Citadele akciju starptautiskai investoru grupai, ko pārstāv investīciju kompānija Ripplewood Advisors LLC kopā ar 12 respektabliem investoriem. Bankas akcionārs VAS Privatizācijas aģentūra līgumu par akciju pārdošanu parakstīja 2014. gada 5. novembrī. Sagaidāms, ka darījums tiks pabeigts 2015. gada pirmajā ceturksnī, kad tiks saņemts apstiprinājums no Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, kā arī Lietuvas un Šveices banku regulatoriem. Otrs bankas akcionārs - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) - paturēs savu akciju paketi (25% akciju).  

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra