Kredītrisku apdrošinātājs Coface Latvija 2015.gada  pirmajā ceturksnī palielinājusi piesaistīto prēmiju apjomu par 9,6% salīdzinot ar 2014. gada pirmajiem trīs mēnešiem, informē kompānijas pārstāvji.

Savukārt starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface 2015.gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 389,6 miljonus eiro apgrozījumu, kas ir 5,3% vairāk nekā 2014. gada pirmajā ceturksnī. Labus izaugsmes rādītājus Coface grupa uzrāda jaunattīstības tirgos un Ziemeļamerikā, savukārt «nobriedušajos» tirgos saskaroties ar augstu konkurenci.  

Coface grupas ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2015.gada pirmajos trīs mēnešos ir auguši par 6,1%, sasniedzot 62 miljonus eiro, bet tīrā peļņa (grupas kapitāla daļas) palielinājusies par 10,7%, sasniedzot 45 miljonus eiro.

Piesardzīga atlabšana, kas bija vērojama pasaules ekonomikā 2014. gadā, turpinājās arī šī gada pirmajā ceturksnī un, saskaņā ar Coface finanšu analītiķu prognozēm, pasaules ekonomikas attīstības temps saglabāsies līdzīgs līdz šī gada beigām. Tomēr, kā norāda Coface, globālā ekonomikas atlabšana ir pakļauta atsevišķiem šķēršļiem.

Coface Latvija izpilddirektors Arnis Blūmfelds komentē, ka, lai arī ekonomikas aktivitāte saglabājas dinamiska ASV un audzē tempu eirozonā, jaunattīstības tirgos izaugsmes temps palēninās, un atsevišķas jaunattīstības valstis pašreiz piedzīvo vispārīgas vai konkrētu nozaru izaugsmes problēmas.
 
«Tā, piemēram, šogad Latvijas nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte ir kritusies, kā arī Krievijas pieredze likusi lielai daļai Latvijas ražotāju samazināt jaudas un meklēt jaunus tirgus. Tai pat laikā Krievijas krīze ir sniegusi labu mācību uzņēmējiem, padarot tos uzmanīgākus risku novērtēšanā,» saka A. Blūmfelds.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra