Neskatoties uz to, ka jaunattīstības tirgos pieaug apdrošināšanas izmaksu skaits, Coface grupa šā gada pirmajā pusgadā uzrādījusi 66 miljonu eiro peļņu, liecina tās izplatīts paziņojums. 

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja Coface grupas konsolidētais apgrozījums 2015.gada pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 5,1% salīdzinājumā ar 2014.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, veidojot 760,3 miljonus eiro.

Coface grupas apgrozījuma pieauguma pamatā esot aktivitātes jaunattīstības tirgos un Ziemeļamerikā. Savukārt nobriedušos tirgos, it īpaši Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, pašreiz kredītrisku apdrošināšanas tirgū valda sīva konkurence un Coface realizētās stratēģijas pamatā ir dziļas strukturālas pārmaiņas. Savukārt, ekonomiskās attīstības lejupslīde Krievijā, Ķīnā, Latīņamerikā, kā arī atsevišķās biznesa nozarēs kopš 2014.gada otrā pusgada vecinājusi apdrošināšanas izmaksu pieaugumu. 

Coface Latvijas filiāles 2014.gadā parakstīto bruto prēmiju apmērs ir 1 611 000 eiro, kas ir par 62% vairāk nekā 2013.gadā. Arī Latvijā ir pieaudzis izmaksu gadījumu skaits, bet tas salīdzinoši nav tik izteikts kā Eiropas valstīs.

«Apdrošināšanas izmaksu pieaugums apliecina, ka ekonomikas atgūšanās no krīzes notiek lēni ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē, un tā joprojām ir nestabila un ietver daudz risku. Īpaši izteikts izmaksu pieaugums ir celtniecības un saistīto nozaru sektorā, piemēram metāla nozarē. Pārspīlets optimisms šobrīd noteikti nav vietā,» uzsver Coface direktors Latvijā Arnis Blūmfelds.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra