Dzīvības apdrošināšanas kompānijas Compensa Life parakstīto prēmiju apjoms 2014.gadā sasniedzis 12,6 miljonus eiro, kas ir par 1,4 miljoniem eiro vairāk, salīdzinot ar 2013.gadu, informē kompānijas pārstāvji.

Jauno parakstīto prēmiju apjoms veidojis vairāk nekā pusi jeb 57% no kopējā parakstīto prēmiju apjoma.

Uzņēmuma apkopotie dati par 2014.gadu atklāj, ka parakstīto prēmiju apjoma kāpumu veicinājusi veselības apdrošināšanas un dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājumu izaugsme par 12%. Veselības apdrošināšanā pērn parakstītas prēmijas par 5,9 miljoniem eiro, bet dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu – 6,5 miljoni eiro.

«Aizvadītajā gadā pēc parakstīto prēmiju apjoma populārākie produkti bijuši ilgtermiņa uzkrājumi (tajā skaitā privātajām pensijām), kuri bija 52% no visām parakstītajām prēmijām, un veselības apdrošināšana – 47%. Jāatzīmē, ka pērn cilvēki turpinājuši aktīvi izvēlēties tirgum piesaistītās polises, jo ieguldījumi ar fiksētu peļņas procentu pašlaik sniedz zemu ienesīgumu. Šīs tendences rezultātā 2014.gadā prēmiju apjoms aktīvajā uzkrājumā audzis par 151%,» atklāj Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

Atskatoties uz pavadīto gadu, Viktors Gustsons secina, ka dzīvības apdrošināšanas tirgu pērn galvenokārt ietekmējuši divi lieli notikumi. Gada sākumā pozitīvas pārmaiņas iezīmēja Latvijas iestāšanās eiro zonā, kā rezultātā cilvēkiem nostiprinājās drošības sajūta par nākotni, un tāpēc nauda tika uzkrāta vairāk. Savukārt Krievijas un Ukrainas konflikts un no tā izrietošās sekas atstājušas negatīvu ietekmi. Eiropas Savienības un Krievijas abpusēji ieviesto sankciju dēļ kritās abu zonu ekonomiskie izaugsmes tempi, kas attiecīgi samazināja arī dzīvības apdrošināšanas tirgus attīstības tempus.

Compensa Life Vienna Insurance Group SE 100% akcionārs ir Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group dibināta 1824.gadā un patlaban ir vadošā Austrijas apdrošināšanas grupa Centrāleiropā un Austrumeiropā. Vienna Insurance Group pārstāvēta 24 valstīs, pārvaldot 42 miljardu eiro aktīvus.

Compensa Life Vienna Insurance Group SE ir vairāk nekā desmit filiāles visās trīs Baltijas valstīs, tā nodarbina 150 darbiniekus, pārvalda vairāk nekā 60 tūkstošu klientu riskus un aktīvus 107 miljonu eiro vērtībā.

Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijā pārstāv Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle, kas Latvijā darbojas kopš 1999.gada (iepriekšējais nosaukums Seesam Life Latvija).

Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, veselības apdrošināšanā un nelaimes gadījumu apdrošināšanā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra