Dānijas Centrālās banka pieņēmusi lēmumu pazemināt bāzes procentu likmi negatīvā teritorijā, lai mazinātu spiedienu uz kronu, raksta New York Times.

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā Šveices Banka šokēja finanšu tirgus dalībniekus, atceļot Šveices franka kursa robežu pret eiro.

Eiro kursa vājināšanās rada negatīvu efektu, padarot dārgākas tādas valūtas kā Šveices franku un Dānijas kronu, kas relatīvi starptautiskajā tirgū palielina to produktu cenas, kuri tiek cenoti kronās vai frankos.

Tādējādi, lai mazinātu pieprasījumu pēc kronām un padarītu to mazāk vērtīgu, Dānijas Centrālā banka samazinājusi depozīta likmi no mīnus 0,05% līdz 0,2%. Tas mazinās banku vēlmi noguldīt naudu centrālajā bankā. Savukārt aizdevumu likme samazināta no 0,2% līdz 0,05%.

«Viņi mēģina mazināt kapitāla ieplūdi, padarot investīcijas mazāk pievilcīgas,» skaidro SEB galvenais valūtu stratēģis Karls Hammers. Parasti Dānijas centrālā banka rīkojas tikai pēc Eiropas Centrālās bankas lēmuma, bet šoreiz tas notiek pirms tam. «Tas ir neparasti,» piebilst eksperts, uzsverot, ka tas parāda nervozitāti par jauno ECB likviditātes programmu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra