Šā gada deviņos mēnešos Danske Bank Latvijā no savas pamatdarbības, proti, no biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu apkalpošanas, guvusi neto peļņu 1,5 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāve Ieva Zauere.

2014.gada deviņos mēnešos peļņa bija 1,9 miljoni eiro. Peļņa pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam sasniedza 1,77 miljonu eiro atzīmi (2014.gada deviņos mēnešos - 1,99 miljoni eiro).

Bankas ienākumi no pamatdarbības pieauga par 9%, sasniedzot 5,6 miljonus eiro. Neskatoties uz arvien zemajām procentu likmēm, bankas augošais korporatīvo klientu kredītportfelis ļāva gūt tīros procentu ienākumus 4 miljonu eiro apmērā, pieaugot par 48%, savukārt tīrie komisijas naudas ienākumi pieauga par 15% un sasniedza 1,5 miljonu eiro atzīmi.

Bankas izmaksas pieauga par 22%. To ietekmēja ar personālu saistītu izdevumu un IT izmaksu pieaugums, kā arī finanšu stabilitātes nodevas palielinājums. Investīcijas IT platformas izveidē, kas būs kopīga Danske Bank Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, ļaus mums nākotnē nodrošināt mūsdienīgu un vienotu pakalpojumu piedāvājumu mūsu biznesa klientiem, kas darbojas Baltijas valstīs.

Bankas pamata segmenta klientu noguldījumu portfelis pieauga par 18% un sasniedza 308,8 miljonus eiro.
Neskatoties uz to, ka biznesa kreditēšana Latvijā kopumā uzrāda tikai pirmās izaugsmes pazīmes, bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem 12 mēnešu laikā pieaudzis par 28%, šā gada septembra beigās sasniedzot 255,4 miljonu eiro atzīmi. Savukārt uzņēmumiem izsniegto kredītu apjoms pieauga par 27%, 3.ceturkšņa beigās sasniedzot 247,5 miljonus eiro.

Danske Bank ir apņēmusies turpināt palielināt savu tirgus daļu Latvijā korporatīvo klientu segmentā.

Db.lv jau rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome devusi atļauju veikt AS Danske Bank filiāles Latvijā kredītiestādes uzņēmuma pāreju AS Swedbank īpašumā saskaņā ar 6.oktobrī iesniegto priekšlikumu, informē FKTK.

Septembrī jau tika ziņots, ka Danske Bank ir noslēgusi līgumu ar Swedbank Lietuvā un Swedbank Latvijā par tās privātpersonu biznesa pārcelšanu uz Swedbank. Darījums ietver privātpersonu (izņemot individuālas apkalpošanas klientu) kontus, kredītus, noguldījumus, norēķinu kartes un vērtspapīrus. Dokumenti ir iesniegti banku uzraudzības iestādēm abās valstīs, lūdzot atļauju darījuma īstenošanai.

Danske Bank klientiem patlaban nekas nav jādara, informē banka. Pēc pārējo uzraudzības iestāžu apstiprinājuma saņemšanas Latvijā un Lietuvā Danske Bank nosūtīs klientiem detalizētu informāciju par pārejas procesu un to, kā tas ietekmēs viņu izmantotos pakalpojumus.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra