Danske Bank strādājusi ar peļņu

Finanses
2015. gada 30. aprīlis 13:39

Šā gada pirmajā ceturksnī AS Danske Bank no pamatdarbības - biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu apkalpošanas - Danske Bank Latvijā guva neto peļņu 392 tūkstošu eiro apmērā.

Peļņa pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam pieauga līdz 609 tūkstošiem eiro, informē bankas pārstāvji.

Biznesa apjomu pieauguma rezultātā bankas kopējie ienākumi no pamatdarbības sasniedza 1,9 miljonus eiro, pieaugot par 45%. Tīrie procentu ienākumi pieauga par 62% un sasniedza 1,3 miljonus eiro, savukārt tīrie komisijas naudas ienākumi pieauga par 85% un sasniedza 572 tūkstošus eiro.

Bankas izmaksas pieauga par 10%. Banka plāno investēt IT platformas izveidē, kas būs kopīga Danske Bank visās Baltijas valstīs. Baltijas valstu IT platforma tiks lielā mērā integrēta ar Danske Bank Grupas sistēmām, lai nodrošinātu mūsdienīgu un vienotu pakalpojumu piedāvājumu mūsu biznesa klientiem, kas darbojas Baltijas valstīs. Plānots, ka kopīgā IT platforma Danske Bank Baltijas valstīs tiks ieviesta līdz 2016.gada beigām. Papildus tam, banka nedaudz palielinājusi darbinieku skaitu.

Bankas kopējais noguldījumu portfelis pieauga par 25% un sasniedza 281 miljona eiro atzīmi. Pamata segmentā depozīti pieauga par 40%. Nozīmīgā biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu kredītu pieauguma rezultātā (+52%) bankas kopējais kredītportfelis palielinājās par 24%, sasniedzot 374,3 miljonus eiro. Atbilstoši bankas stratēģijai koncentrēties uz biznesa klientiem, pārējo privātpersonu kredītportfelis turpināja amortizēties un samazinājās par 10%. Uzņēmumiem izsniegto kredītu apjoms palielinājās par 53%, 1.ceturkšņa beigās sasniedzot 246,7 miljonus eiro. Banka strādā pie līzinga pakalpojuma ieviešanas biznesa klientiem, kas tiks ieviesti šā gada laikā.

«Gada sākumā Danske Bank paziņoja, ka Baltijas valstīs mainīs savu biznesa aktivitāšu fokusu,» norāda Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis. «Turpmāk mēs koncentrēsimies uz biznesa klientu apkalpošanu, kā arī ar šiem uzņēmumiem saistītu privātpersonu apkalpošanu.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra