Dažādās ierakumu pusēs

Finanses
2017. gada 18. janvāris 09:34

Kopš daļa projektu vadības ir nodota Centrālās finanšu un līgumu aģentūras rokās, ir parādījušās uzņēmējus neiepriecinošas nianses, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Ar Eiropas Savienības fondu līdzekļu plūsmas organizēšanu Latvijā nodarbojas vairākas iestādes, piemēram, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Lauku atbalsta dienests, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) u.c. Kopš lielākā daļa projektu vadības ir nodota CFLA rokās, uzņēmēji norāda, ka ir parādījušās nianses, kas neiepriecina. «Mēs ļoti vēlētos, lai arī CFLA uzskatītu nozaru asociācijas par saviem sadarbības partneriem, vairāk uzticētos tām un palielinātu to lomu birokrātijas mazināšanā, kā to savās vadlīnijās rekomendē Eiropas Komisija,» norāda Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere.

Pašlaik uzņēmējiem ir nācies saskarties ar situāciju, ka atsevišķi jautājumi tiek pārāk birokratizēti, un ierēdņi, kas neorientējas nozares specifikā, pieņem lēmumus savu ierobežoto zināšanu (vai bieži vien – nezināšanas) robežās. Projektu atlases posmā, piemēram, drukas nozare ir saņēmusi vairākus nepamatotus noraidījumus, kurus nācies pārsūdzēt. «Esam pierādījuši savu taisnību, bet diemžēl ir zaudēts daudz laika, enerģijas un nervu. Tā vietā, lai ietu uz priekšu, esam spiesti ilgstoši neziņā mīņāties uz vietas,» secina I. Bečere. Poligrāfijas grupas Mūkusala valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša uzsver, ka nepieciešama labāka sadarbība un lielāka uzticēšanās, jo lielākā daļa uzņēmēju taču nav nelieši «pēc definīcijas». Protams, ir nepieciešami strikti noteikumi un stingra kārtība, bet kopīgajam darbam jābūt orientētam uz rezultātu.

Runa nav tikai par poligrāfijas nozari un Latvijas Poligrāfijas nozares asociāciju. Līdzīga situācija ir vērojama arī citās nozarēs.

Visu rakstu Dažādās ierakumu pusēs lasiet 18. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra