Dienas biznesa TOP 500 pasākumā balvu par ienesīgāko akciju šogad ir ieguvis Latvijas Balzams. Uzņēmuma akcijas vidējā svērtā cena gada laikā ir palielinājusies par 318%.

Akcijas cenas kāpums ir saistāms ar lielāko akcionāru maiņu uzņēmumā šā gada sākumā, kad uzņēmumā vairāk nekā 50 % no kopējā Balzama akciju skaita ieguva Holandē reģistrētais S.P.I Distilleries B.V., kas nekavējoties izteica akciju atpirkšanas piedāvājumu. Pēc tam akcijas cena sasniedza pat 1.79 Ls.

Ienesīgākā akcija tiek noteikta šādi - tika aprēķināta akcijas vidējā svērtā cena 2002. gada un 2003. gada janvārī - septembrī (laikposms no no 1. janvāra līdz 1. oktobrim), šai cenai tika pieskaitītas dividendes 2002. un 2003. gadā (ja tādas ir) un iegūtā vērtība 2003. gadā attiecināta pret 2002. gada vērtību.

Papildus ienesīgāko akciju TOP uzņēmumu atlasei tika piemēroti arī likviditātes kritēriji, iekļaujot tās akcijas, ar kurām minētajā laikposmā biržas nepārtrauktajā tirgū ir veikti vismaz 60 darījumi, un kopumā tirgoti vismaz 30 tūkstoši akciju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra