DB klubs: ES fondu reforma ir auzās

Finanses
2015. gada 16. februāris 09:02

Visticamāk, 2015. gadā uzņēmumi no jaunā ES fondu plānošanas perioda vēl nesaņems neko

Dienas Biznesa (DB) kluba biedru tikšanās laikā, kas apvieno ietekmīgākos Latvijas uzņēmējus, norādīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors An- dris Ozols. «Par jauno Eiropas Savienības (ES) fondu struktūrfondu administrēšanu man ir kritiski vārdi, jo uzskatu, ka varbūt ne pavisam nepareizā, bet pareizā virzienā šajā jomā nestūrējam,» uzsvēra A. Ozols. Jāatgādina, ka 2014. gadā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), kas ir finanšu ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kļuva par vienīgo sadarbības iestādi ES fondu 2014.–2020. gada plānošanas periodā vadības sistēmā.

ES fondu reformas rezultātā uzņēmējiem 2015. gadā vispār nebūs jaunā perioda fondu naudas, jo nekas nav gatavs. «Šogad un nākamgad ES fondu naudu saņems tikai tie uzņēmumi, kuriem līgumi jau ir noslēgti un rūpnīcas tiek būvētas, bet jauni saimnieki jaunajām programmām nebūs. Tas viss ir iekavēts ar pietiekami stulbu reformu,» uzsvēra A. Ozols. Kad viņš par to brīdināja, tad tika arī apgalvots, ka netiks veidotas divas iestādes, kas paralēli dara vienu un to pašu. «Tagad tā ir sanācis, jo LIAA turpina administrēt projektus no iepriekšējā ES fondu perioda,» piebilda A. Ozols.

ES fondu jomā bieži tiek tiražēts mīts, ka ar jaunām un inovatīvām idejām mēs būtiski ietekmēsim Latvijas ekonomiku. Proti, nevis tādi lieli uzņēmumi kā Valmieras stikla šķiedra, Latvijas finieris un Grindeks, bet daudzi mazie kopā, ģenerējot Skype un savulaik piesauktās Latvijas nokias, taču 20 gadu laikā rezultāti liecina par kaut ko citu.

Plašāk lasiet rakstā ES fondu reforma ir auzās pirmdienas, 16. februāra, laikrakstā Dienas Bizness (4.-5. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra