Desmit pasaules bagātākie cilvēki

Finanses
2015. gada 17. septembris 14:19

Pēc tam, kad pasaules lielākais apģērbu mazumtirdzniecības veikals Inditex SA paziņoja par strauju pārdošanas apjomu pieaugumu, tā akcijas cena palēcās par 6%, tādējādi palielinot Spānijas modes karaļa Amancio Ortega bagātību par 3,7 miljardiem ASV dolāru, raksta Bloomberg.

A. Ortega jūnijā bagātības ziņā pārspējis ASV investīciju guru Vorenu Bafetu, kļūstot par pasaulē otro bagātāko cilvēku, un patlaban atrodas vien 9,5 miljardu dolāru attālumā no pasaules bagātākās personas – Microsoft dibinātāja Bila Geitsa, liecina Bloomberg miljardieru indekss.

A. Ortega sāka celt savu Spānijas modes impēriju kopā ar savu ģimeni 1963.gadā, savā mājā ražojot sieviešu halātus un citas drēbes. Pirmo Zara veikalu viņš atvēra 1975.gadā un pēc desmit gadiem nodibināja Inditex.

Kompānija akcijas biržā sāka kotēt 2001.gadā, un kopš tā laika viņš dividendēs ir iekasējis vairāk nekā 4 miljardus eiro dolāru, no kurām lielāko daļu investējis komercīpašumos lielākajās ASV un Eiropas pilsētās.

Nekustamo īpašumu vērtība veido aptuveni 8 miljardus dolāru no viņa bagātības, bet Inditex vērtība ir vairāk nekā 63 miljardi dolāru. Kopš 2012.gada marta A. Ortega bagātību topā ir pakāpies no septītās vietas, un toreiz viņa bagātības apmērs bija 38 miljardi dolāru.

Geitsam 2012.gada martā viņam piederēja 62,5 miljardu dolāru vērti īpašumi. Par pasaules bagātāko cilvēku kļuva viņš kļuva, 2013.gada maijā pārspējot Meksikas bagātnieku Karlosu Slimu. Tad Microsoft akcijas cena pieauga līdz piecu gadu augstākajam līmenim.

Galerijā augstāk skaties, kuri ir pasaules bagātākie cilvēki!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra