Dimanta cena samazinās

Finanses
2015. gada 25. augusts 14:59

Pasaules lielākais dimanta apstrādes uzņēmums De Beers samazinājis dimanta cenas pēc tam, kad pieprasījums pēc šī dārgakmens aizvien ir zemāks nekā piedāvājuma apjoms, raksta Bloomberg.

Anglo American Plc piederošais uzņēmums dimantu cenu samazinājis par 9%. De Beers plāno pārdot dimantus aptuveni 250 miljonu ASV dolāru apmērā, un uzņēmums paredz, ka pēc cenas samazināšanas klienti tos varētu iegādāties lielākos apjomus.

Patlaban dimanta ieguves kompānijām nākas samazināt piedāvājuma apjomus un samazināt cenas, ņemot vērā, ka juvelieri, tirgotāji un ražotāji nespēj gūt pietiekami lielu peļņu, mazinoties juvelierizstrādājumu pārdošanas apjomiem un kredītu apmēriem. De Beers līdz šim mēģināja atbalstīt dimanta tirgu, samazinot ražošanas apjomus, nevis pazeminot cenas.

Nozares attīstība patlaban ir ierobežota pēc tam, kad KBC Groep NV izlēma pārtraukt Antwerp Diamond Bank darbību. Šī banka 80 gadus bija finansējuma avots dimanta apstrādātājiem šajā pilsētā. Tāpat dimanta mazumtirdzniecības pieprasījums samazinājies Ķīnā, kas ir otrs lielākais dimanta tirgus.

De Beers pagājušajā mēnesī samazināja šā gada dimanta ražošanas apjomus līdz 29-31 miljonam karātu, salīdzinot ar 30-32 miljoniem karātu iepriekš. Gada sākumā tika izteikta prognoze 34 miljonu karātu apmērā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra