Šomēnes iedzīvotāji nedaudz atzinīgāk nekā iepriekš vērtējuši Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņas un attīstības perspektīvas, indeksiem pieaugot par attiecīgi trim un vienu punktu. Tiesa, nelielu kritumu piedzīvojis pašreizējā ekonomiskā stāvokļa vērtējums. Taču, neskatoties uz to, kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par pašreizējo ģimenes materiālo stāvokli un tā attīstības prognozēm, indeksiem pakāpjoties par diviem un vienu punktu, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Arī nākotnē iedzīvotāji lūkoj nedaudz cerīgāk nekā iepriekšējā mēnesī: vērtējums pakāpies par vienu punktu - no -1 līdz 0. Turklāt iedzīvotāji kļuvuši mazliet optimistiskāki par iespējām atrast labu darbu Latvijā – indekss palielinājies par vienu punktu. Tiesa, vēl joprojām lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka iespējas atrast labu darbu Latvijā ir sliktas.

Savukārt DNB Latvijas barometra otrajā daļā, tuvojoties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē noslēgumam, iedzīvotāji šoreiz lūgti izteikt viedokli par to, vai pašlaik jūtas kā pilntiesīgi ES pilsoņi, kādi ir Latvijas kā prezidējošās valsts uzdevumi, kādas ir prioritātes prezidentūras laikā un kādām tām vajadzētu būt, kādi ir būtiskākie ieguvumi no prezidentūras, kā arī kāda ir Latvijas ietekme uz lēmumiem, kas tiek pieņemti Eiropas Savienībā.

Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 28.maijā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra